Chociaż mieszkanie na pierwszy rzut oka robi wrażenie pełnego kolorów, w rzeczywistości dominuje w nim szarość. Wystarczy schować część dodatków lub zmienić ich kolory, by uspokoić aranżację i uzyskać elegancki szary salon.

Właściciel mieszkania woli wnętrza z wyraźnie wyznaczonymi granicami, dlatego szary salon jest raczej zamknięty – ale można z niego przejść do kuchni i przedpokoju.

Szary salon: spójne wnętrze

Kanapa stoi niemal na środku szarego salonu, jest do niej łatwy dostęp i nie przeszkadza np. w drodze do kuchni. Stół znajduje się w pobliżu, tuż przy sięgającym podłogi oknie. Całość urządzono tak, by można tu było spędzać miłe wieczory w większym gronie, jedząc, oglądając filmy i rozmawiając.

Pomyślano też o bogactwie faktur: szarym płytkom towarzyszy cegła na ścianie, a lakierowany MDF spotyka się z drewnem. Kolorystyczne szaleństwo dodatków skutecznie  studzą szarości i surowe materiały, np. płytki, którymi jest wyłożona cała podłoga strefy dziennej.

GDZIE KUPIĆ:
Poduszki, pled, misa, wazon – BoConcept; patera – Fabryka Form; lampa stojąca Mukaki – So Polish; regał, stolik według projektu Studio Z – styleandstuf.pl; cegła – Vandersanden;
posadzka z gresu drewnopodobnego Treverkhome – Marazzi