Jesień we wnętrzu to przede wszystkim kolory: ciepłe, zgaszone, lekko przybrudzone. Tak różne od jasnego i czystego stylu skandynawskiego. Jak operować ciepłymi kolorami w aranżacji, by subtelnie wprowadzić ciepłą, lekko rdzawą i miedzianą aurę jesieni do naszych wnętrz?

Jesienne kolory wnętrz: niedrogie inspiracje z natury

Natura jest najlepszym doradcą w kwestii doboru i łączenia kolorów. Czerpmy z niej pełnymi garściami, inspirując się obserwowaną podczas spacerów przyrodą. Nie chcąc drastycznie zmieniać wybranej kolorystyki naszego wnętrza, jesienne akcenty wprowadźmy za pośrednictwem żywej, jesiennej roślinności.

Zobacz też: jesieny lampion ZRÓB TO SAM >>>

Barwne ognistą czerwienią listki jesiennych krzewów, wstawione do białego wazonu (np. w stylu origami) spektakularnie ocieplą chłodne, monochromatyczne wnętrza, np. w stylu skandynawskim czy flamandzkim. Gałązki barwnych liści doskonale podkreślą ustawione szeregowo bądź w „skupionym rozproszeniu”, przeźroczyste wazony z barwionego szkła. Różne ich kształty i formy, jak i grubość szkła wypełnionego do różnej wysokości wodą, przepięknie zagra kolorami we wnętrzu w słoneczny, jesienny dzień. Do dekoracji wnętrza wykorzystać możemy także głębokie, przezierne naczynia (wazony, lampiony) wypełniając je kompozycjami z luźno wrzuconych kasztanów, żołędzi, orzechów i szyszek. Wkomponowane w nie świeczki dadzą pretekst do oświetlania wnętrz jesiennymi świecznikami i nastrojowymi lampionami.

Zobacz też: jesienna dekoracja na drzwi ZRÓB TO SAM >>>

Kilka barwnych tekstyliów (w głębokim burgundzie czy granacie), w interpretacji mięsistej tkaniny poszewki na poduszki czy zasłony (welur, aksamit) otulą wnętrze nie tylko barwą, ale i ciepłem faktury materiału.

Zobacz też: kolory wnętrz >>>