Błękitna ARANŻACJA SALONU. Przytulny salon zdjęcia

Niebieski w aranżacji salonu wprowadza spokojny wystrój. Proste, geometryczne bryły klasycznych mebli radzimy łączyć z nowoczesnymi akcentami dekoracyjnymi. Aby w pokojach dziennych było spokojnie, ale nie sennie.

Błękitny salon
Błękitny salon
Błękitny salon
Błękitny salon
Błękitny salon

Niebieski (odcień błękitny) w aranżacji salonu pojawia się często w stylowych, klasycznych wnętrzach. Klasyczna linia mebli w salonie - ław, witryn, komód i toaletek marki Meble VOX - oferuje odpoczynek od natręctwa mód. Aluminiowe listwy i obłe frezy mebli, układające się w kopertowy, trójwymiarowy wzór, „rozrzedzają” zwarte bryły. Wzrok niejako ślizga się po frontach. Oto wrażenie, które zawdzięczamy przywiązaniu designerów do stylu klasycznego, preferującego szlachetność kształtu i dekoracyjność detalu.

Mamy XXI w. W zdobieniach mebli aluminium zastępuje srebro, podobnie jak miedź bywa złotem, a płyta laminowana hebanem czy... raczej dębem, na co wskazuje wyraziste usłojenie blatów i ram. Nawiązując do klasycznych wzorów i bawiąc się skojarzeniami, wcale nie musimy rezygnować z wygody, którą oferują przyciskowe zamknięcia i prowadnice z funkcją cichego domykania. Gdy mamy do czynienia z taką klasyką, „klasycznie” skrzypiące drzwi do szaf i szurające szuflady zostawmy duchom, myszom, pająkom i kolekcjonerom.

Subtelnie rzeźbiony front mebla dobrze wygląda na tle faktury ściany. Nowoczesnym akcentem mogą być listwy aluminiowe lub ceramika uformowana w regularne, eliptyczne formy. Do klasycznego, ciemnego brązu pasują chłodne odcienie, np. niebieskiego.

Ocena: 0
Tekst: Piotr Baran Stylizacja: Kasia Sawicka Zdjęcia: Marcin Czechowicz

POLECANE ARTYKUŁY