Aranżacje wnętrz: czy czarna podłoga pasuje do naszych mieszkań? INSPIRACJE!

Czarna podłoga rzadko gości w naszych aranżacjach wnętrz. Utarło się, że kolor czarny zmniejsza optycznie przestrzeń. Okazuje się, że czarna podłoga, jasne ściany w kolorach neutralnych i odpowiednie dodatki tworzą wyrafinowany kontrast powiększając optycznie przestrzeń.

Jadalnia w stylu nowojorskim z czarną podłogą
Czarna podłoga w salonie
Czarna podłoga w stylu vintage
Ciemna podłoga w aranżacji przedpokoju
Palony parkiet przemysłowy w aranżacji salonu

Utarło się przekonanie, że drewniana podłoga w kolorze czarnym zmniejsza optycznie pomieszczenie. Ale czy na pewno? Czarna lub czarno - brązowa  drewniana podłoga połączona z  jasnymi, neutralnymi ścianami może stworzyć wyjątkowy kontrast i wręcz rozjaśnić aranżację wnętrza. Ciemny głęboki kolor nadaje wnętrzom polotu. Każdy pokój z podłogą wykończoną w kolorze czarnym stanie się bardziej luksusowy. Kombinacja czarnego parkietu z jasnymi ścianami oraz dodatkami dekoracyjnymi przyciągającymi wzrok wprowadzi do wnętrza aurę spokoju i wyrafinowanej elegancji ale na pewno nie zmniejszy optycznie wnętrz.

Więcej: znaczenie kolorów neutralnych we wnętrzach

Czarna podłoga: do jakich wnętrz pasuje?

No właśnie do jakich wnętrz pasuje czarna podłoga? Drewniana podłoga w kolorze czarnym ze względu na swój wyrafinowany wygląd pasuje do wnętrz eleganckich, w stylu nowoczesnej klasyki, w stylu nowoczesnym i oczywiście nowojorskim. Do czarnej podłogi pasują meble drewniane, również czarne i wszystkie lakierowane. Jeśli wybieramy ciemne meble warto pomyśleć o dywanie – wtedy meble będą lepiej widoczne. Na czarnej podłodze pięknie wyglądają meble tapicerowane, szczególnie tkaninami we wzory geometryczne. Uzupełnieniem aranżacji wnętrz z podłogą drewnianą w kolorze czarnym będą także meble z elementami błyszczącego metalu, szkła i luster. Sztuka lub fotografie na ścianach umieszczone za szkłem będą odbijały światło podkreślając urodę czarnej podłogi.

Zobacz: a może błękitne ściany?

Czarna podłoga: jak dobrać kolor ścian i listwy przypodłogowe?

Czarna podłoga najbardziej lubi towarzystwo jasnych ścian, szczególnie w kolorach neutralnych. Mogą to być nawet odcienie błękitu lub szałwii, dobrze żeby były z kroplą koloru szarego. Idealnym wykończeniem czarnej podłogilistwy przypodłogowe z mdf-u białe lub malowane w kolorze ścian. Przy czarnej podłodze białe listwy przypodłogowe mogą być wyższe niż tradycyjne. W eleganckich aranżacjach wnętrz z czarną podłogą sprawdzą się także sztukaterie pod sufitem. Jeśli tapety na ścianach to w kolorach neutralnych, gładkie lub z połyskującymi wzorami. W dużych wnętrzach z czarną podłogą, w stylu loftowym sprawdzi się na ścianach nieotynkowana cegła malowana na biało.

Więcej: dobieramy listwy przypodłogowe

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Zdjęcia: materiały prasowe

POLECANE ARTYKUŁY