10 pomysłów na nowoczesny SALON Z ANEKSEM KUCHENNYM. ZDJĘCIA i aranżacje

Salon z aneksem kuchennym doskonale sprawdzi się w małych mieszkaniach. W kawalerce, dzięki połączeniu kuchni z salonem, możemy optycznie powiększyć przestrzeń małego wnętrza. Salon z aneksem kuchennym może być całkowicie otwarty lub oddzielony na przykład wyspą lub barem. Nowoczesny salon z aneksem kuchennym - ZDJĘCIA i propozycje aranżacji.

salon z aneksem kuchennym
salon z aneksem kuchennym
salon z aneksem kuchennym
salon z aneksem kuchennym
salon z aneksem kuchennym

Salon z aneksem kuchennym to nie tylko modne, ale przede wszystkim praktyczne rozwiązanie, które najlepiej sprawdza się w małych mieszkaniach, czyli tam gdzie nie możemy pozwolić sobie na oddzielną kuchnię. Salon z aneksem może być całkowicie otwartą przestrzenią lub możemy oddzielić te miejsca za pomocą wyspy czy dodatkowego blatu, który posłuży nam jako stół. Otwarta kuchnia staje się coraz popularniejsza. 

Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że aneks kuchenny i nowoczesny salon nie są rozwiązaniem jedynie dla małych mieszkań. Także na dużych przestrzeniach takie połączenie będzie się ładnie prezentowało. Połączenie salonu z kuchnią lub aneksem kuchennym otworzy przestrzeń i doda jej więcej światła – a dzięki temu mieszkanie wyda się bardziej przestronne.

Zobacz: Kuchnia z wyspą: najczęstsze błędy w jej urządzeniu >>>

Salon z aneksem kuchennym: projekt

Aneks kuchenny z salonem możemy uzyskać wyburzając na przykład ściankę pomiędzy ciemną kuchnią a pokojem dziennym. Gdy jednak wyburzymy ścianę dzielącą dwa pomieszczenia, pojawi się problem brakującej podłogi. Najprostszym rozwiązaniem jest położenie jednolitej posadzki na całej powierzchni nowego pomieszczenia. Pozwala to na wyraźniejsze wizualne połączenie obu pomieszczeń , a jednolita podłoga optycznie powiększy wnętrze. Częściej stosowanym rozwiązaniem jest jednak wykorzystanie dwóch różnych materiałów, na przykład kafelków w kuchni i parkietu w salonie. Gdzie ma przebiegać granica różnych podłóg? Jeśli ścianę chcemy zastąpić drzwiami przesuwnymi, oczywiście wzdłuż linii ich biegu. W wypadku wyspy czy murowanej szafki nie jest to tak oczywiste. Możemy przesunąć granicę kuchni, obejmując jej częścią podłogi graniczną konstrukcję. Wymiary pomieszczenia się nie zmienią, ale aneks kuchenny optycznie będzie wydawał się większy.

Przeczytaj: Salon: aranżacja przytulnego salonu z aneksem kuchennym. Naturalne kolory w odcieniach brązu. Zdjęcia >>>

 

 

Salon z aneksem kuchennym: zabudowa kuchenna

W salonie otwartym na kuchnię oprócz wygody bardzo ważna jest również estetyka. W końcu podczas korzystania z kuchni to, co i jak robimy będzie widoczne również w salonie. Dlatego musimy dbać o ład i porządek również na co dzień, a aranżacja kuchni musi pasować do wystroju panującego w całym wnętrzu. W kuchniach otwartych na salon jest kilka popularnych modeli zabudowy. Jedną z nich jest ciąg górnych i dolnych szafek umiejscowiony wyłącznie na jednej ze ścian. W takiej aranżacji strefę dzienną od aneksu kuchennego może odzielać stół z krzesłami, tworzący małą jadalnię. Kolejnym popularnym rozwiązaniem jest zabudowa w kształcie litery L. Decydując się na to rozwiązanie mamy do dyspozycji większą kuchnię, przy której również może pojawić się stół z krzesłami. Doskonałą opcją będzie wybór małego stołu z możliwością rozsuwania. Taki zakup na co dzień nie będzie nam przeszkadzał, a jedynie spełniał swoją funkcję. Kiedy jednak zajdzie taka potrzeba możemy go rozłożyć i zaprosić na obiad czy kolację rodzinę i znajomych. W salonie z kuchnią często pojawiają się również zabudowy w kształcie litery U. Plusem tego rozwiązania jest długi blat robodzy, który daje nam możliwość zbudowania barku pełniącego funkcję stołu.

Nie przegap: Projekt salonu z aneksem kuchennym: razem, a jednak osobno >>>

Salon z aneksem kuchennym: urządzamy część dzienną

Kiedy mamy urządzony aneks kuchenny możemy skupić się na aranżacji części dziennej czyli salonu lub pokoju dziennego. Obowiązkowo powinna się w nim znaleźć wygodna sofa lub narożnik. Wszystko zależy od tego jaką powierzchnią dysponujemy. Naprzeciw możemy powiesić telewizor na ścianie lub wkomponować go w regał modułowy. Tego typu meble są bardzo popularne ze względu na swoją funkcjonalność. Doskonale sprawdzają się one w małych mieszkaniach, w których nie możemy pozwolić sobie na ustawienie komód, bilbioteczek czy witryn. Jeśli powierzchnia nam na to pozwala warto między salonem a aneksem kuchennym postawić stół z krzesłami. Pozwoli nam on stworzyć przestrzeń jadalnianą, którą możemy podkreślić naklejając tapetę na ścianie za stołem.

Zobacz również: Jaka podłoga do salonu z aneksem kuchennym? Pomagamy wybrać >>>

Salon z aneksem kuchennym: GALERIE ZDJĘĆ

Zobacz, jak zaaranżować salon z aneksem kuchennym. Oto inspirujące propozycje! 

Ocena: 0
Zdjęcia: Marcin Czechowicz

POLECANE ARTYKUŁY