Wybieramy rolety z tkanin: praktyczne, dekoracyjne i eleganckie

Rolety z tkanin dodają wnętrzu ciepła i elegancji. Idealnie eksponują urodę tkaniny i jeśli chodzi o zużycie materiału, są rozwiązaniem znacznie tańszym od zasłon. Warto więc przekonać się do rolet z tkanin oraz poznać ich zalety.

Salon z kuchnią z roletami
Roleta w sypialni
Rolety zdalnie sterowane
Rolety w salonie
Rolety zewnętrzne

Rolety z tkanin krok po kroku

Rolety z tkanin można zamontować w różnych typach okien, szczególnie na tych, przy których nie ma miejsca po bokach na rozsunięcie zasłon (mansardowych lub od ściany do ściany). Najlepiej wyglądają podciągnięte do połowy, ponieważ wtedy kierują światło dzienne na dolne partie pomieszczenia. Zapewniają przy tym wystarczający widok na zewnątrz. Ułatwiają kontrolowanie ilości światła w pokoju, co ma wpływ na jego wygląd i nastrój. Są niebywale dekoracyjne. Eksponują wzory, pozwalają na łączenie rozmaitych tkanin i ozdobne lamowanie krawędzi. Zależnie od systemu podciągania przyjmują odmienne kształty: rzymskie mają płaskie fałdy, londyńskie są drapowane tylko w dolnej części, a austriackie i weneckie zmarszczone w pionie i w poziomie tworzą wyraźne bufy.

Rolety z tkanin w różnych rolach

Roleta z tkaniny w kuchni: okno w białej kuchni można osłonić roletą w delikatne wzory marokańskiej koniczyny. Ten motyw dekoracyjny zawsze wprowadza do wnętrza nutkę elegancji. Roleta z tkanin opuszczona do połowy kieruje wnikające światło, np. na stół umieszczony nieopodal okna. To doskonałe rozwiązanie zwłaszcza w takich kuchniach, w których nie ma dość miejsca na zasłonę.

Zobacz też: Kuchnia - inspiracje - GALERIE ZDJĘĆ >>>

Roleta z tkaniny w sypialni: niebieska tkanina o adamaszkowym splocie podkreśli elegancję sypialni, zwłaszcza jeśli ten sam materiał pojawi się na rolecie i na pikowanej narzucie (np. z wykończeniem falistą plisą). Kolor niebieski znakomicie sprawdzi się zwłaszcza w takiej sypialni, gdzie meble i ściany są białe.

Nie przegap: Sypialnia - inspiracje - GALERIE ZDJĘĆ >>>

Rolety z tkaniny zewnętrzne: dają efekt zaciemnienia. Zimą chronią przed stratami ciepła, a latem – przed przegrzaniem, i to bez konieczności rezygnacji ze światła dziennego. Skutecznie tłumią hałas padającego deszczu czy gradu oraz poprawiają bezpieczeństwo.

Rolety zdalnie sterowane: pozwalają stopniować dopływ światła i chronią wnętrze przed nadmiernym nagrzewaniem (w upały warto zastosować także markizę zewnętrzną). Sterowanie nimi jest łatwe. Mogą być obsługiwane lub w systemie bezprzewodowym, z przełącznikiem albo pilotem.

Moskitiery: gdy robi się ciepło, możemy spodziewać się w domach nieproszonych gości: much, komarów i meszek. Skutecznie ochronią nas przed nimi zwiewne moskitiery. Ich konstrukcja jest prawie niewidoczna, a ponadto doskonale sprawdzają się w oknach i drzwiach o dużych powierzchniach.

cover
Moje Mieszkanie

Wystrój okien: GALERIE ZDJĘĆ

Jak pięknie przystroić okna? Możliwości jest mnóstwo, i to do wnętrza w każdym stylu. Poszukaj inspiracji w naszych galeriach zdjęć.

Ocena: 0
Opracowanie: DD Zdjęcia: Maria Miklaszewska

POLECANE ARTYKUŁY