Aranżacja salonu: projekt wnętrza w kolorze i z polotem

2012-09-11 16:12

Nowoczesny projekt wnętrza nie stroni od kolorów. Aranżacja salonu mimo że ma ściany i posadzki białe, wydaje się dynamiczna. Kolory w salonie zastosowano w elementach wyposażenia. Intensywne barwy mebli i dodatków dodadzą energii aranżacji salonu i domownikom.

Aranżacja salonu w mieszkaniu nowego apartamentowca nie jest trudna. Realizację projektu wnętrza umożliwiają otwarta przestrzeń strefy dziennej, a także duża ilość naturalnego światła, które wpada dzięki dużym przeszkleniom. Indywidualny wystrój salonu można uzyskać przez zastosowanie intensywnych barw. Ta aranżacja salonu jest nowoczesna. Salon urządzono z polotem. Projekt wnętrza salonu z kuchnią jest oryginalny i zaskakujący. Bazę do urządzenia salonu tworzą biała podłoga i białe ściany. Ponadto salon połączony jest z kuchnią. Aby aranżacja salonu z kuchnią była spójna, właścicielka zdecydowała się na białą kuchnię, która nie rzuca się w oczy w projekcie wnętrza. Kuchenny rozgardiasz od strony salonu i przedpokoju został przysłonięty barkiem wyższym od szafek kuchennych o ok. 30 cm.

Aranżacja salonu: projekt wnętrza i więcej przestrzeni

Nawet stosunkowo nowe mieszkanie w apartamentowcu można poddać solidnej przebudowie. Podczas remontu połączono salon z kuchnią, dzięki czemu powstała przestronna otwarta strefa dzienna. Osobna strefę w mieszkaniu tworzy pokój właścicielki z osobistą łazienka i garderoba oraz pokoje dwóch synów. Aranżacja salonu z kuchnią zyskały na przestronności. Właścicielka zdecydowała się na nowoczesny wystrój salonu. Podłoga w salonie i kuchni to wylewka z białej żywicy. Jest piękna i zaskakująca, bo wygląda jak chłodny beton, ale w dotyku jest jedwabista i ciepła. Ma jedną wadę: widać na niej każdy paproch.

Kolory w salonie: odważna aranżacja salonu

Niepowtarzalny wystrój salonu tworzy jednak nie otwarta przestrzeń wnętrza, ale odważne energetyczne kolory w salonie. Ciężkie mahoniowe meble, które  właścicielka mieszkania miała w poprzednim lokum zastąpiła lekkimi plastikowymi meblami w modnych kolorach fuksji, pomarańczy i czerwieni. Intensywne kolory w salonie kanap, krzeseł i dywanu grają we wnętrzu, dzięki neutralnemu tłu: ściany w salonie pomalowano na biało, a podłogi w salonie i kuchni wykonano z białej żywicy. Kuchenne szafki wykonane są z pomalowanego na biało MDF. W projekcie wnętrza właścicielka i projektantka wybrały do salonu cukierkowe dziewczęce kolory - fuksję, pomarańcz i czerwień, plastikowe lekkie meble, trochę jak do domku dla lalek.