Sosna wejmutka ‘Greg’ - Pinus strobus 'Greg'

2020-07-16 15:40

Sosna wejmutka 'Greg' to odmiana pięcioigielnej sosny, wyselekcjonowana w USA w Vermont, przez Grega Williams'a, w 1988 roku.

'Greg' to zimozielona, karłowa, kulista, wolno rosnąca odmiana wejmutki, o zwartym, gęstym pokroju, osiągająca średnicę 0,5-1m i dekoracyjnych, długich, delikatnych, wiotkich, zielonych, przechodzących w srebrzystozielone igłach. Zebrane są one na pędach w okółkach po 5 sztuk. Roślina może być również oferowana w sprzedaży jako forma szczepiona na niewysokich pniach.

Sosna wejmutka 'Greg' to roślina niewymagająca, najlepiej rośnie na przeciętnych ogrodowych, suchych, przepuszczalnych glebach, o odczynie lekko kwaśnym oraz na słonecznym, jasnym stanowisku (źle znosi pełne zacienienie, w takich warunkach znacznie gorzej rośnie i może chorować). Odporna na mróz.

Sosna wejmutka ‘Greg’ nadaje się doskonale do sadzenia w większych pojemnikach (pod warunkiem ich dobrego zabezpieczenia na zimę), ogrodach przydomowych  i ogrodach skalnych. Jej forma szczepiona na pniu, doskonale urozmaica skalne rabaty i ogrody przydomowe. Świetnie wygląda zarówno jako soliter, jak i sadzona w małych kompozycjach, czy grupach.

Stanowisko słoneczne
Roślina ozdobna z liści/igieł
Wilgotność gleby sucha
Wysokość 50 cm - 1 m
Zimozielone Tak
Kategoria Iglaki
Podlewanie mało
Pokrój kulisty
Pokrój zwarty
Barwa liści/igieł zielonosrebrna
Pokrój karłowy
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Wakacyjny, kolorowy, radosny. Taki jest lipcowy numer „M jak Mieszkanie” . Prezentujemy w nim inspirujące zestawy mebli oraz dodatków na balkon i taras - w różnych stylach, na każdy metraż.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Lipiec 2021