Sosna wejmutka 'Green Twist' = ‘Green Curls’ - Pinus strobus 'Green Twist' = 'Green Curls'

2020-07-16 15:40

Sosna wejmutka 'Green Twist' , znana również pod nazwą 'Green Curls', to odmiana pięcioigielnej sosny, wyselekcjonowana w USA przez Rand'ego Dykstra, pochodząca z czarciej miotły znalezionej na odmianie sosny wejmutki (Pinus strobus) 'Torulosa', w Arboretum Bickelhaup w stanie Iowa przed 1995 rokiem. Wprowadzona do handlu w 1995 roku.

Sosna wejmutka

Sosna wejmutka 'Green Twist' to zimozielona, krzewiasta, wolno rosnąca (karłowa), krzewiasta odmiana wejmutki, o zwartym, płaskokulistym pokroju i bardzo gęstej, niezbyt regularnej koronie, osiągającej średnicę 80 cm. Ma niezwykle dekoracyjne, poskręcane, niebieskozielone igły, o długości 4-5 cm, opatrzone jasnym pasem.

>>Przeczytaj też: Iglaki w ogrodzie. Trzy popularne rośliny iglaste: modrzew, jałowiec, sosna

Pinus strobus 'Green Twist' wymagania i zastosowanie

Sosna wejmutka 'Green Twist' to roślina niewymagająca, najlepiej rośnie na przeciętnych ogrodowych, ale suchych lub umiarkowanie wilgotnych, przepuszczalnych glebach, o odczynie lekko kwaśnym oraz na półcienistym lub cienistym stanowisku . Odporna na mróz.

Ta odmiana sosny wejmutki doskonale nadaje się do sadzenia w pojemnikach (pod warunkiem ich dobrego zabezpieczenia na zimę), ogrodach skalnych i wrzosowiskach. Jej forma szczepiona na pniu, doskonale urozmaica skalne rabaty i ogrody przydomowe. Świetnie wygląda zarówno jako soliter, jak i sadzona w małych kompozycjach, czy grupach.

Wilgotność gleby średnio wilgotna
Roślina ozdobna z liści/igieł
Stanowisko półcieniste
Wilgotność gleby sucha
Stanowisko zacienione
Zimozielone Tak
Wysokość 20 cm - 80 cm
Kategoria Iglaki
Podlewanie mało
Pokrój zwarty
Pokrój płaskokulisty
Pokrój karłowy
Barwa liści/igieł niebieskozielona
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Wakacyjny, kolorowy, radosny. Taki jest lipcowy numer „M jak Mieszkanie” . Prezentujemy w nim inspirujące zestawy mebli oraz dodatków na balkon i taras - w różnych stylach, na każdy metraż.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Lipiec 2021