Sosna górska (kosodrzewina) 'Sherwood Compact' - Pinus mugo 'Sherwood Compact'

2022-04-13 14:34

Sosna górska (kosodrzewina) 'Sherwood Compact' to odmiana wysokogórskiego krzewu iglastego, wyselekcjonowana przez Andy'ego Sherwooda, wprowadzona do handlu w 1985 roku, przez szkółkę Sherwood Nursery w Gresham w Oregonie (USA).

'Sherwood Compact' - opis

'Sherwood Compact' to zimozielona, wolno rosnąca (karłowa) odmiana dwuigielnej  sosny, o zwartym, kulistym pokroju , osiągająca średnicę 0,5-1 m. Ma pędy, krótkie i sztywne oraz ciemnozielone igły.

'Sherwood Compact' - uprawa, wymagania

Sosna górska (kosodrzewina) 'Sherwood Compact' to roślina niewymagająca, najlepiej rośnie na suchych lub umiarkowanie wilgotnych, przepuszczalnych glebach, o odczynie lekko kwaśnym oraz słonecznym, jasnym stanowisku. Odporna na mróz.

Nadaje się doskonale do sadzenia w pojemnikach (pod warunkiem ich dobrego zabezpieczenia na zimę) i ogrodach skalnych. Często szczepiona na pniu, doskonale urozmaica skalne rabaty i ogrody przydomowe.

Stanowisko słoneczne
Wilgotność gleby sucha
Roślina ozdobna z liści/igieł
Wilgotność gleby średnio wilgotna
Wysokość 50 cm - 1 m
Zimozielone Tak
Kategoria Iglaki
Podlewanie mało
Barwa liści/igieł zielona
Barwa kwiatów żółta
Pokrój kulisty
Pokrój zwarty
Pokrój karłowy
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

W czerwcowym numerze M jak Mieszkanie otwieramy sezon balkonowy. Urządzamy oazę za oknem – klimatyczną, wygodną, zapewniającą relaks.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Czerwiec 2022