Jodła koreańska - Abies koreana

2021-07-16 15:50

Jodła koreańska to drzewo iglaste, zimozielone, występujące w naturze w górach Korei Południowej (na wysokości powyżej 1000 m n.p.m.). Ma pokrój szeroko stożkowy.

Jodła koreańska
Autor: GettyImages Jodła koreańska

Jodła koreańska rośnie wolno – po 30 latach osiąga maksymalnie 4 metry wysokości, a jej docelowa wysokość to 10–15 m. Igły jodły koreańskiej są krótkie, z wierzchu błyszczące i ciemnozielone, od spodu prawie białe.

Jodła o dekoracyjnych szyszkach

Charakterystyczne dla jodły koreańskiej są niezwykle dekoracyjne szyszki o niebiesko-fioletowej barwie, która osiągają 4–7 cm długości. Szyszki te licznie pojawiają się już na młodych roślinach.

>> Poznaj wszystkie iglaki, które sprawdzają się w polskich ogrodach i na balkonach (kliknij)

Jodłę koreańską należy sadzić w glebie żyznej, lekko kwaśnej i wilgotnej, na stanowisku słonecznym lub półcienistymJest polecana do niedużych ogrodów przydomowych, można ją sadzić w grupach lub jako pojedynczą roślinę (tzw. soliter).

>> Poznaj inne odmiany jodły koreańskiej: 'Tundra', 'Silberlocke'

Stanowisko słoneczne
Roślina ozdobna z liści/igieł
Wilgotność gleby wilgotna
Stanowisko półcieniste
Roślina ozdobna z owoców
Zimozielone Tak
Wysokość do 15 m
Kategoria Iglaki
Podlewanie średnio
Barwa liści/igieł zielona
Pokrój stożkowy
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE