Jodła koreańska - Abies koreana

2021-07-16 15:50
Jodła koreańska
Autor: Agencja Promocji Zieleni - Joanna Filipczak Jodła koreańska

Jodła koreańska to drzewo iglaste, zimozielone, występujące w naturze w górach Korei Południowej (na wysokości powyżej 1000 m n.p.m.). Ma pokrój szeroko stożkowy.

Jodła koreańska rośnie wolno – po 30 latach osiąga maksymalnie 4 metry wysokości, a jej docelowa wysokość to 10–15 m. Igły jodły koreańskiej są krótkie, z wierzchu błyszczące i ciemnozielone, od spodu prawie białe.

Jodła o dekoracyjnych szyszkach

Charakterystyczne dla jodły koreańskiej są niezwykle dekoracyjne szyszki o niebiesko-fioletowej barwie, która osiągają 4–7 cm długości. Szyszki te licznie pojawiają się już na młodych roślinach.

>> Poznaj wszystkie iglaki, które sprawdzają się w polskich ogrodach i na balkonach (kliknij)

Jodłę koreańską należy sadzić w glebie żyznej, lekko kwaśnej i wilgotnej, na stanowisku słonecznym lub półcienistymJest polecana do niedużych ogrodów przydomowych, można ją sadzić w grupach lub jako pojedynczą roślinę (tzw. soliter).

>> Poznaj inne odmiany jodły koreańskiej: 'Tundra', 'Silberlocke'

Stanowisko słoneczne
Roślina ozdobna z liści/igieł
Wilgotność gleby wilgotna
Stanowisko półcieniste
Roślina ozdobna z owoców
Zimozielone Tak
Wysokość do 15 m
Kategoria Iglaki
Podlewanie średnio
Barwa liści/igieł zielona
Pokrój stożkowy
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

W maju w „M jak Mieszkanie” podajemy przepis na kuchnię – podsuwamy sprawdzone sposoby na zaaranżowanie funkcjonalnej i estetycznej strefy gotowania.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Maj 2022