Jałowiec rozesłany 'Bonin Isles' - Juniperus procumbens 'Bonin Isles'

2022-04-13 12:27

Jałowiec rozesłany 'Bonin Isles' to niski (karłowy), wolnorosnący krzew iglasty (w wielu 10 lat osiąga 20 m wysokości i około 1,5 m średnicy) o płożącym pokroju.

Jałowiec rozesłany 'Bonin Isles'
Autor: Agencja Promocji Zieleni - Monika Pawlonka Jałowiec rozesłany 'Bonin Isles'

Jałowiec rozesłany 'Bonin Isles' - opis

Jałowiec rozesłany 'Bonin Isles' ma małe wymagania glebowe  (może rosnąć na glebie piaszczystej) i wilgotnościowe. Najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym. Podłoże powinno mieć kwaśny odczyn. Ta odmiana jest wyjątkowo podobna do odmiany ‘Nana’, choć różni się od niej nieco silniejszym wzrostem. Pędy tej odmiany są pełzające, sztywne, silnie przylegające do podłoża. Igły jałowca rozesłanego 'Bonin Isles' są krótkie i zielononiebieskie.

Odmiana polecana jest szczególnie do małych ogrodów jako roślina okrywowa oraz do ogrodów skalnych i alpinariów. Często produkuje się ją w formie piennej, jako roślinę pojemnikową.

Stanowisko słoneczne
Roślina ozdobna z liści/igieł
Wilgotność gleby sucha
Roślina ozdobna z pędów
Wysokość do 20 cm
Zimozielone Tak
Kategoria Iglaki
Podlewanie mało
Barwa liści/igieł zielononiebieska
Pokrój płożący
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE