Cis pośredni 'Hillii' - Taxus x media 'Hillii'

2020-07-16 15:56 Magdalena Niezabitowska-Krogulec
Zdjęcie 65079
Autor: Mirosław Krogulec

Cis pośredni 'Hillii' to kolumnowa, wolno rosnąca odmiana cisa pośredniego. W wieku dziesięciu lat osiąga wysokość 1,5 m. Na wyprostowanych, lekko rozszerzających się ku górze sztywnych pędach gęsto osadzone są krótkie ciemnozielone igły. Jest odmianą polecaną na strzyżone żywopłoty (na odcinku długości 1 m sadzi się dwie-trzy rośliny). Krzewy przycinamy wczesną wiosną, zanim zaczną wypuszczać nowe igły, lub latem.

Cis pośredni 'Hillii' najlepiej rośnie na średnio żyznym, wilgotnym i wapiennym podłożu. Jest bardzo atrakcyjna. Nie toleruje gleb suchych i podmokłych. Jest odporna na zanieczyszczenie powietrza. Nie zawiązuje owoców. A trzeba pamiętać, że wszystkie części cisa (z wyjątkiem czerwonych osnówek otaczających nasiona) są silnie trujące. Atrakcyjne czerwone kulki mogłyby wzbudzić niebezpieczne zainteresowanie dzieci tą rośliną. (mn-k)

Roślina ozdobna z liści/igieł
Wilgotność gleby
Stanowisko
Roślina ozdobna z pędów
Stanowisko
Wysokość do 2,5 m
Zimozielone Tak
Kategoria Iglaki
Podlewanie średnio
Barwa liści/igieł zielona
Pokrój kolumnowy

NOWY NUMER

W kwietniowym numerze M jak Mieszkanie szykujemy się do Wielkanocy. Porządki? Gotowanie? Nie tym razem. Tegoroczne święta witamy pięknie udekorowanym domem.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Kwiecień 2021