Choina kanadyjska 'Jeddeloh' - Tsuga canadensis 'Jeddeloh'

2020-07-16 15:56 Redakcja Wymarzonyogrod.pl
Choina kanadyjska 'Jeddeloh'
Autor: Agencja Promocji Zieleni - Monika Pawlonka

Wolno rosnąca odmiana choiny, o pokroju prawie półkulistym. Osiąga w wieku 10 lat około 0,5 m wysokości (docelowo dorasta do około 1 m wysokości) i podobną szerokość. Pędy iglaka wyrastają poziomo, układają się promieniście, tworząc charakterystyczne zagłębienie w środku krzewu (jakby gniazdo). Igły mają jasnozielony kolor, są delikatne

Choina kanadyjska 'Jeddeloh' – opis

Choina kanadyjska – uprawa

Choina kanadyjska 'Jeddeloh' dobrze rośnie zarówno na stanowiskach słonecznych, jak i półcienistych i cienistych. Powinny być to stanowiska osłonięte od wiatru. Wymaga gleb żyznych i wilgotnych, najlepiej o kwaśnym pH, choć może być także zasadowe.
Tsugę kanadyjską 'Jeddeloh' rozmnaża się przez szczepienie oraz z sadzonek. Roślina w pełni mrozoodporna, zimozielona. Strefa mrozoodporności 6a.

Tsuga canadensis 'Jeddeloh' w ogrodzie

Choina ta ze względu na niewielkie rozmiary i powolny wzrost polecana jest do małych ogrodów. Znakomicie nadaje się do ogrodów skalnych i na wrzosowiska. Można ją także z powodzeniem sadzić na grobach oraz uprawiać w pojemnikach na balkonach i tarasach.

 

Stanowisko
Roślina ozdobna z liści/igieł
Wilgotność gleby
Stanowisko
Stanowisko
Wysokość 50 cm - 1 m
Zimozielone Tak
Kategoria Iglaki
Podlewanie średnio
Pokrój półkulisty
Barwa liści/igieł jasnozielona

NOWY NUMER

W kwietniowym numerze M jak Mieszkanie szykujemy się do Wielkanocy. Porządki? Gotowanie? Nie tym razem. Tegoroczne święta witamy pięknie udekorowanym domem.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Kwiecień 2021