Tulipan Bakera 'Lilac Wonder' = Tulipan skalny 'Lilac Wonder' - Tulipa bakeri 'Lilac Wonder'

2022-04-01 14:07

Tulipan skalny 'Lilac Wonder' z grupy Bakeri do niedawna nosił nazwę tulipan Bakera 'Lilac Wonder' i tak funkcjonuje jeszcze nadal na rynku i w wielu publikacjach.

Galeria: Tulipan Bakera 'Lilac Wonder' = Tulipan skalny 'Lilac Wonder'
Autor: Jolanta Piekarz Tulipan Bakera 'Lilac Wonder'

Spis treści

  1. Tulipa bakeri 'Lilac Wonder' – charakterystyka
  2. Tulipan skalny 'Lilac Wonder' – uprawa
  3. Tulipan skalny 'Lilac Wonder' - zastosowanie

Tulipan Bakera 'Lilac Wonder' to odmiana gatunku botanicznego tulipana dziko rosnącego w Turcji i na Krecie. Zaliczany jest do grupy tulipanów różnych. Tak jak inne gatunki tulipanów należy do klasy jednoliściennych.

Tulipa bakeri 'Lilac Wonder' – charakterystyka

Tulipan 'Lilac Wonder' dorasta do 20 cm wysokości. Cebule, tak jak u innych tulipanów, zimują w gruncie, a wczesną wiosną (kwiecień) spośród wąskich liści wyrastają pojedyncze krótkie pędy kwiatowe zwieńczone dość dużymi kwiatami płatkach o liliowo-żółtych - w dni słoneczne szeroko rozwartych.

Tulipan skalny 'Lilac Wonder' – uprawa

Tulipan skalny 'Lilac Wonder' nie jest wymagające. Najlepiej czuje się w miejscach słonecznych, może rosnąć na prawie każdej przepuszczalnej i umiarkowanej glebie (w okresach suszy trzeba go podlewać, dopóki liście są zielone).

Cebulki tulipana 'Lilac Wonder' sadzi się we wrześniu lub październiku na głębokość około 12 cm (trzykrotna wysokość cebuli), w rozstawie 8 x 8 cm. Nie trzeba ich wykopywać po kwitnieniu. Mogą pozostawać w tym samym miejscu przez wiele lat. Kępa będzie się coraz bardziej rozrastać, a gdy rozwiną się kwiaty, efekt będzie zachwycający. Jeśli jednak zdecydujemy się przenieść je na inne stanowisko, cebulki wykopujemy po zaschnięciu liści (zwykle na przełomie czerwca i lipca), suszymy i przechowujemy w przewiewnym miejscu. Sadzimy we wrześniu lub październiku.

Tulipan skalny 'Lilac Wonder' - zastosowanie

Wiosną, gdy w ogrodach jest jeszcze dość pusto, wspaniale prezentują się duże skupiny jego liliowo-żółtych kwiatów. Można je sadzić na trawnikach, pod krzewami, na których późno rozwijają się liście (np. pod różami), na skalniakach.

Poznaj inne odmiany tulipanów:

Stanowisko słoneczne
Wilgotność gleby średnio wilgotna
Roślina ozdobna z kwiatów
Kategoria Cebulowe
Wysokość 15 cm
Termin kwitnienia IV
Podlewanie średnio
Barwa liści/igieł zielona
Barwa kwiatów fioletowo-żółta
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE