Lilia 'Red Sensation' - Lilium 'Red Sensation'

2020-07-16 15:48
Lilia 'Red Sensation'
Autor: Agnieszka Mike-Jeziorska Lilia 'Red Sensation'

Lilia ‘Red Sensation’ to odmiana należąca do grupy lilii azjatyckich. Jest to roślina cebulowa, o cebuli złożonej z charakterystycznych łusek, należąca do rodziny liliowatych (Liliaceae).

Lilia 'Red Sensation' charakteryzuje się wzniesionym pokrojem pędów kwiatostanowych, które osiągają wysokość 90-120 cm. Roślina może wytwarzać kilka pędów kwiatostanowych i wówczas osiąga szerokość 60-90cm.

Jej równowąskie lancetowate liście są intensywnie zielone i błyszczące, na pędach ułożone skrętolegle. Kwiaty pojedyncze, sześciopłatkowe, charakterystyczne dla gatunku, są intensywnie czerwone, lśniące i maja ten sam odcień na całej powierzchni płatków. Jedynie w zagłębieniu kielichowym widoczne są delikatne, pojedyncze, ciemnobrązowe plamki. Kwiaty tej odmiany osiągają średnicę około 15 cm. Rośliny zakwitają na przełomie czerwca i lipca, po 90-100 dniach po posadzeniu cebul.Lilie tej odmiany, podobnie jak pozostałe, z grupy lilii azjatyckich lubią przepuszczalną i umiarkowanie wilgotną glebę.

Rośliny tej odmiany są mrozoodporne i raz posadzone na odpowiednio dla nich dobranym stanowisku będą cieszyły nasze oczy przez wiele lat. Należy tez pamiętać, że nie lubią one przesadzania. Najkorzystniejsze jest dla nich słoneczne miejsce w ogrodzie, ale w lekkim półcieniu będą radzić sobie równie dobrze.Rośliny te doskonale sprawdzą się na rabatach kwiatowych, szczególnie pięknie wyglądają sadzone w grupach po kilka - kilkanaście egzemplarzy. Mogą być również  z powodzeniem stosowane jako kwiaty cięte.

Stanowisko słoneczne
Wilgotność gleby średnio wilgotna
Stanowisko półcieniste
Roślina ozdobna z kwiatów
Kategoria Cebulowe
Termin kwitnienia VI - VII
Zimozielone Nie
Podlewanie średnio
Barwa liści/igieł zielona
Barwa kwiatów czerwona
Pokrój wzniesiony
Wysokość 90 cm - 1,2 m
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

W październikowym numerze „M jak Mieszkanie” zapraszamy do domu ciepłe, zgaszone odcienie i nastrojowe światło. Przedstawiamy inspirujące przykłady lamp w stylach boho, industrialnym i nowoczesnym. Znajdziesz tu swoje ulubione!

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie – Październik 2021