Lilia 'Dani Arifin' - Lilium 'Dani Arifin'

2020-07-16 15:48
Lilia 'Dani Arifin'
Autor: Magdalena Michalak Lilia 'Dani Arifin'

Lilia 'Dani Arifin' to roślina cebulowa, należącymi do rodziny liliowatych (Liliaceae). Należy ona do mieszańców międzygrupowych lilii LA powstałych przez krzyżowanie odmian Lilium longiflorum i Mieszańców azjatyckich.

Lilia 'Dani Arifin' wyróżnia się silnym wzrostem (do 110 cm wysokości). Jej łodygi są bardzo ładnie ulistnione. Duże kwiaty, są różowe, z jaśniejszym wnętrzem kielicha i  składają się z 6 płatków osadzonych w dwóch płaszczyznach, a ze środka wystaje sześć pręcików z dużymi pylnikami oraz jeden większy słupek na środku. 'Dani Arifin' zakwita w lipcu.

Lilie to nieliczna grupa roślin cebulowych, których cebule możemy sadzić zarówno jesienią (przełom września i października) lub wiosną. Wszystko zależy od ich terminu kwitnienia. Odmiany wcześnie kwitnące lepiej posadzić jesienią, aby do wiosny zdążyły się dobrze ukorzenić. Odmiany kwitnące później, możemy posadzić jeszcze wiosną, jak tylko podłoże rozmarznie, a mrozy przestaną być zagrożeniem (najczęściej w kwietniu). Cebule sadzimy na głębokość równą ich podwójnej wysokości.Lilie najlepiej rosną w żyznym, próchniczym i lekko kwaśnym podłożu. Wymagają stanowisk zacisznych i ciepłych, i rozproszonego świetle (najlepiej gdy kwiaty rozkwitają w słońcu, podczas gdy dolne partie rośliny rosną w większym ocienieniu).

Lilia 'Dani Arifin' ta charakteryzuje się dość dużą wytrzymałością na mróz i dobrą odpornością na choroby grzybowe.Doskonale nadaje się na rabaty oraz na kwiat cięty.

Stanowisko słoneczne
Wilgotność gleby średnio wilgotna
Stanowisko półcieniste
Roślina ozdobna z kwiatów
Kategoria Cebulowe
Termin kwitnienia VII
Zimozielone Nie
Podlewanie średnio
Barwa liści/igieł zielona
Barwa kwiatów różowa
Pokrój wzniesiony
Wysokość 60 cm - 1,1 m
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

W październikowym numerze „M jak Mieszkanie” zapraszamy do domu ciepłe, zgaszone odcienie i nastrojowe światło. Przedstawiamy inspirujące przykłady lamp w stylach boho, industrialnym i nowoczesnym. Znajdziesz tu swoje ulubione!

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie – Październik 2021