Begonia stale kwitnąca - Begonia × semperflorens

2021-04-15 14:59
Begonia stale kwitnąca
Autor: Agnieszka Mike-Jeziorska Begonia stale kwitnąca

Begonia stale kwitnąca to roślina jednoroczna osiągająca 10–20 cm wysokości. Gatunek wyjściowy pochodzi z Brazylii.

Begonia stale kwitnąca ma grube, mięsiste, rozgałęzione, często czerwonopurpurowe łodygi i jajowate lub owalne, mięsiste, błyszczące liście, które mogą być zielone lub czerwonopurpurowe w różnych odcieniach.kwitnie od czerwca do października. Kwiaty w zależności od odmiany mają barwę białą, różową lub czerwoną w różnych odcieniach.Roślina wymaga gleby próchnicznej, przepuszczalnej, lekko kwaśniej i słonecznego stanowiska (rośliny uprawiane w cieniu maja wiotkie pędy i nie są zbyt ozdobne).

Begonia stale kwitnąca nadaje się na kwietniki, obwódki, także do obsadzania mis i pojemników.

Begonia stale kwitnąca - rozmnażanie

Begonię stale kwitnącą najczęściej rozmnaża się przez nasiona, które wysiewa się od stycznia do połowy lutego do skrzynek wypełnionych mieszaniną ziemi liściowej, torfu i piasku. Nasion nie przykrywa się ziemią, tylko lekko wciska w podłoże, przykrywa szybą i cieniuje. Zrasza się ostrożnie i utrzymuje temperaturę 20–22 st. C. Po wzejściu siewki pikuje się do skrzynek w rozstawie 1,2 x 1,5 cm, a drugi raz pikuje się w kwietniu – każdą roślinę osobno do doniczek torfowych. Przed posadzeniem rośliny należy zahartować.Na miejsce stałe rośliny wysadza się w rozstawie 15 cm x 15–20 cm.

Stanowisko słoneczne
Roślina ozdobna z liści/igieł
Wilgotność gleby sucha
Roślina ozdobna z kwiatów
Wysokość 15 cm - 20 cm
Termin kwitnienia VI - IX
Zimozielone Nie
Kategoria Balkonowe i tarasowe
Barwa kwiatów biała
Podlewanie mało
Barwa liści/igieł zielona
Barwa kwiatów różowa
Barwa kwiatów czerwona
Barwa kwiatów żółta
Pokrój kępiasty
Pokrój zwarty
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

W lutym czerpiemy energię z wyrazistości (kolorów i stylów), doceniamy także przytulność w domu. W rubryce MOODBOARD sprawdzamy śmiałe połączenie fioletu z niebieskim.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie – Luty 2022