Begonia kaskadowa - Begonia pendula

2020-07-16 15:58

Begonia kaskadowa (syn. begonia zwisająca) należy do rodziny begoniowatych (Begoniaceae). Begonie kaskadowe to mieszańce charakteryzujące się pnącym pokrojem, które nie występują w środowisku naturalnym.

Begonia kaskadowa
Autor: www.thinkstockphotos.com Begonia kaskadowa

Begonia kaskadowa kwitnie obficie przez długie miesiące. Termin kwitnienia może być różny (zwykle od czerwca do września). Kwiaty są pojedyncze lub pełne. Barwa jest zróżnicowana – biała, żółta, pomarańczowa, łososiowa, różowa i czerwona.

Pędy begonii kaskadowej osiągają 15-30 cm długości. Liście są wąskie, o ząbkowatych brzegach, kształtem przypominające nieco połówki serc. Begonię kaskadową najlepiej uprawiać w miejscu lekko zacienionym – wtedy nie stwarza problemów, obficie kwitnie i jest atrakcyjnie wybarwiona. Preferuje podłoża żyzne, próchnicze, z dobrym drenażem. Begonię tę można uprawiać zarówno w pomieszczeniach, na balkonie, jak i w ogrodzie. Do gruntu można ją sadzić od drugiej połowy maja. To gatunek wrażliwy na niskie temperatury. Zimą bulwy najlepiej umieścić w chłodnym pomieszczeniu, przysypane torfem lub piaskiem.

W czasie sezonu begonia kaskadowa wymaga regularnego podlewania i nawożenia (najlepiej nawozami organicznymi lub mineralnymi – wieloskładnikowymi). Dawki nawozów powinny być rozcieńczone – begonia źle reaguje na zasolenie podłoża. Gatunek jest wrażliwy na choroby grzybowe. Warto go profilaktycznie „traktować” ekologicznymi preparatami. Zaleca się usuwać przekwitające kwiatostany – to przedłuży kwitnienie.Begonie kaskadowe mogą być dekoracją wnętrz, balkonów lub zadaszonych tarasów. Ze względu na swój pokrój dobrze wyglądają w wiszących pojemnikach, np. koszach. W ogrodzie można je wykorzystać do ozdoby altan oraz murków.

Wilgotność gleby średnio wilgotna
Stanowisko półcieniste
Roślina ozdobna z kwiatów
Termin kwitnienia V - X
Wysokość 15 cm - 30 cm
Kategoria Balkonowe i tarasowe
Barwa kwiatów biała
Podlewanie średnio
Barwa liści/igieł zielona
Barwa kwiatów różowa
Barwa kwiatów czerwona
Barwa kwiatów pomarańczowa
Barwa kwiatów łososiowa
Barwa kwiatów żółta
Pokrój zwisający
Poznaj różne odmiany begonii
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE