Ściana przy schodach: tapety i fototapety jako dekoracje ścienne

Efektowne schody - fantazyjne kształty, dekoracyjne balustrady i podświetlane stopnie? Niekoniecznie. By nadać schodom oryginalny wygląd, wystarczy, by ściana przy schodach była kreatywnie zagospodarowana. Sprawdzą się tapety i fototapety. Ponadto stopnie schodów można również ozdobić samoprzylepną fototapetą. Zobacz oryginalne dekoracje ścian w przedpokoju przy schodach!

Schody w roli głównej: dekoracja ściany przy schodach
Schody w roli głównej: dekoracja ściany przy schodach
Schody w roli głównej: dekoracja ściany przy schodach
Dekoracja ściany przy schodach
Schody w roli głównej: dekoracja ściany przy schodach

Dekoracja ściany przy schodach, a może oryginalna ozdoba stopni? Schody to nieodłączny element piętrowych mieszkań i domów. Stopnie łączące „górę” i „dół” w prosty sposób można uczynić gwiazdami przedpokoju dwupoziomowych wnętrz. Jak zaaranżować przestrzeń wokół schodów, by stała się ona niezaprzeczalną ozdobą przedpokoju?

Ściana przy schodach: tapety i fototapety

Schody i przestrzeń wokół nich można w bardzo prosty sposób uczynić największa ozdobą przedpokoju. Kreatywne zagospodarowanie ściany przy schodach może sprawić, że funkcjonalne schody staną się również estetycznym bohaterem wnętrza i jego niezaprzeczalną ozdobą. Podobny efekt przyniesie ozdobienie wolnej przestrzeni pomiędzy stopniami. W tym celu możemy wykorzystać samoprzylepną fototapetę z dowolnym wzorem i powtarzać ją na kolejnych podstopniach. Można zdecydować się np. na fototapetę lateksową, która jest nieco grubsza od tej papierowej, a jej specyficzna powłoka sprawia, że zdjęcia w nasyconych, żywych kolorach będą wyglądały bardzo realistyczne.

Zobacz też: Przedpokój - inspiracje - GALERIE ZDJĘĆ >>>

 Dekoracja ściany przy schodach

Fot. materiały prasowe Big-Trix.pl

Fototapety i schody: zgrany duet

Współcześnie wybór fototapet może przyprawić o zawrót głowy. Zdjęcia krajobrazów, efektownych grafik, abstrakcyjnych wzorów - bez problemu każdy znajdzie coś dla siebie. Dużym uznaniem cieszą się również fototapety, na których zdjęcia perfekcyjnie imitują materiały wykończeniowe: cegłę, drewno, kamień, marmur. 

Zobacz też: Drewno na ścianie w sypialni - 18 pomysłów >>>

Ściana przy schodach: modne tapety

W tym sezonie królują soczyste barwy i fantazyjne wzory. Ciekawie prezentują się chociażby tapety w ananasy, arbuzy, flamingi, motyle czy znane od dawna wzory: paisley, kratkę, groszki i paski. Warto więc jak najbardziej korzystać z tego designerskiego dobrodziejstwa. Z kolei efekt głębi i dynamiki pozwolą wprowadzić tapety 3D.

Modne wzory na tapety: GALERIE ZDJĘĆ

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Tekst: Anna Rychlewicz Zdjęcia: materiały prasowe Big-Trix.pl

POLECANE ARTYKUŁY