Przedpokój w stylu art deco: inspiracje na wystrój retro w nowoczesnym wydaniu

2018-05-23 12:11 Anna Rychlewicz

Przedpokój to wizytówka każdego domu. Tak jak o ludziach, tak samo o wnętrzach, można powiedzieć, że liczy się pierwsze wrażenie. Zadbajmy więc o to, by wystrój przedpokoju był nienaganny, a przy tym wszystkim funkcjonalny i estetyczny. Prezentujemy inspiracje na przedpokój w stylu art deco!

Przedpokój mysi być zarówno estetyczny, ale też niezwykle funkcjonalny. Przedpokój jest nie tylko wizytówką domu i świadczy o jego gospodarzach, ale jest także miejscem, w którym każdego dnia spędzamy czas szykując się do wyjścia z domu. Dlatego podczas urządzania przedpokoju niezwykle ważny jest dobór materiałów, wybór odpowiedniej kolorystyki oraz współgrających z całością stylowych mebli. Podpowiadamy, w jaki sposób wprowadzić do wystroju przedpokoju nutkę retro i zachwycić już od progu niepowtarzalnym klimatem art deco!

Wystrój przedpokoju z nutką retro

Wystrój przedpokoju w klimacie art deco wyróżnia przede wszystkim niezwykle subtelna, delikatna aranżacja, która kreuje klimat ciepłego, rodzinnego domu. Nurt czerpie inspirację z ornamentyki, wykorzystując często motywy egipskie i klasyczne. W projektach wnętrz urządzonych na wzór art deco z pewnością ujrzymy geometryczne formy, a idealnie współgrające kolory ścian z wyszukanymi meblami zachwycą nie jednego estetę. Najchętniej wykorzystywanym materiałem w stylistyce art deco jest drewno, które jednocześnie niesamowicie ociepla przestrzeń. W wystroju przedpokoju stylizowanym na art deco prym będą wiodły barwy inspirowane przyrodą. Subtelną kolorystykę z powodzeniem możemy przełamać barwnym akcentem, który zadecyduje o oryginalności aranżacji przedpokoju. Idealnym dopełnieniem wysublimowanej aranżacji są zdobne meble w przedpokoju, które przywodzą na myśl stylistykę poprzedniej epoki. Niewielka komoda, na niej lampa z abażurem i wazon ciętych kwiatów odbijający się w tafli szkła w bogato zdobionej ramie - to nieodłączne elementy wystroju przedpokoju inspirowanego stylem art deco. Szczęśliwi Ci, którzy dysponują nieco większą powierzchnią korytarza. Mając do zagospodarowania większą przestrzeń przedpokoju, z powodzeniem możemy zaplanować w niej np. stylową sofę na giętych nogach, albo fotel z tej samej rodziny, czy puf. Całość aranżacji zaprezentuje się jako niezwykle klimatyczny i funkcjonalny przedpokój, będący przedsmakiem tego, co czeka nas w dalszych częściach mieszkania.