Projekt hol: elegancki przedpokój, czyli pięknie od wejścia

2018-03-06 17:02 Redakcja

Już od progu powinno być pięknie, reprezentacyjnie, elegancko. Bo chociaż bywa to krzywdzące – z perspektywy holu zwykle ocenia się cały dom. Sprawdź, jak urządzić elegancki przedpokój z wysmakowanym designem.

Efekt WOW już od wejścia

Najbardziej spektakularny efekt osiągniemy, kładąc w holu piękną tapetę! Jako że nie spędzamy tu wiele czasu, możemy nieco zaszaleć zarówno z kolorami, jak i wzorami. Ich intensywność oraz wielkość uzależniamy oczywiście od metrażu. Właścicieli mniejszych holi uprasza się jednak o powściągliwość.

..  Tapeta do przedpokoju – porady i ZDJĘCIA >>>

Wieszaki w głównej roli

Wraz z modą na styl vintage do holu w wielkim stylu wróciły zapomniane przez mniej więcej dekadę wieszaki. A jeszcze sezon temu przeklinane były przez dekoratorów wnętrz i stylistów (którzy całą wierzchnią odzież najchętniej zamykali w praktycznej szafie wnękowej usytuowanej nieopodal drzwi wejściowych). Dość niespodziewanie surowy metalowy wieszak, przywodzący na myśl kalwińską szkołę z internatem, stał się prawdziwym przebojem jesienno-zimowych stylizacji skandynawskich marek.

Posadzka w przedpokoju

Podłoga w holu to zagadnienie, które u większości urządzających dom powoduje psychozę. Od dawna pokutuje bowiem pogląd, że w przedpokoju najlepiej sprawdzi się gres o wysokim współczynniku ścieralności w ochronnym, brunatnym kolorze. Nic bardziej mylnego! Projektanci wnętrz podkreślają, że współczesne parkiety drewniane spokojnie wytrzymują wysokie natężenie ruchu i częste mycie. Hol wyłożony tą samą co reszta mieszkania podłogą to jeden problem z głowy – nie musimy się zastanawiać, jak w estetyczny sposób połączyć ze sobą dwa rodzaje podłogi.

Beton architektoniczny w przedpokoju: to jest pomysł!

W strefie wejścia ściany brudzą się bardziej! Wiedzą o tym dobrze rodzice oraz właściciele psów. Beton architektoniczny w ochronnych barwach to bardzo dobre rozwiązanie do nowoczesnych, otwartych wnętrz (montuje się go w prosty sposób na zaprawę klejową – jak kamień czy gres). Możemy też zaryzykować najpraktyczniejszą na świecie, odpowiednio zaimpregnowaną betonową lub cementową posadzkę. Ale wtedy lepiej ocieplić chłodny wizerunek betonu naturalnym drewnem.

..  10 pomysłów na beton na ścianie >>>

Świat iluzji, czyli ściana luster

Sposób na optyczne powiększenie holu? Ściana luster! Drzwi suwane do dużej szafy wnękowej, odbijając światło, rozjaśniają ciemny zakątek mieszkania i zwielokrotniają przestrzeń strefy dziennej. Pomysł nie nowatorski, lecz sprawdza się we współczesnych mieszkaniach o niewielkim metrażu.

Aranżacje przedpokoju – inspiracje – GALERIE ZDJĘĆ