Nowoczesne wieszaki do przedpokoju. Wieszak ścienny do przedpokoju, panele, stojące i z siedziskiem

2024-02-28 8:17

Gdy podłogi już są położone, a ściany pomalowane, czas pomyśleć o organizacji przestrzeni w przedpokoju. I tu z pomocą przychodzi wieszak: ścienny, podłogowy lub z siedziskiem. Nowoczesny wieszak do przedpokoju to nie tylko praktyczny dodatek, ale również stylowy gadżet.

Spis treści

  1. Wieszak do przedpokoju na ścianę
  2. Wieszaki na drzwi
  3. Nowoczesne wieszaki stojące do przedpokoju
  4. Panel wieszak do przedpokoju
  5. Wieszaki wielofunkcyjne, wieszak z siedziskiem
  6. Na jakiej wysokości powiesić wieszak?
  7. Wieszaki do przedpokoju. Inspiracje

Przedpokój pełni kluczową rolę jako pierwsze pomieszczenie, do którego wchodzimy po przekroczeniu progu mieszkania, dlatego powinien być nie tylko funkcjonalny, ale tez ładny.

Jednym z niezbędnych elementów organizujących przestrzeń w przedpokoju jest wieszak. Wieszak to nie tylko miejsce do zawieszenia kurtki czy płaszcza, ale także praktyczne rozwiązanie do przechowywania szali, czapek, toreb czy innych drobnych akcesoriów.

Wieszak do przedpokoju przyjmuje różne formy. Od tradycyjnych, stojących, ściśle nawiązujących do najbardziej klasycznej formy projektu słynnego Thoneta, który jako pierwszy zaczął produkcję mebli z giętego drewna (wieszak stał się tak sławny, że doczekał się mnóstwa wersji), przez zabawne wieszaki ścienne w kształcie muchomora lub wiosła, nowoczesne wieszaki-napisy, po minimalistyczne i designerskie wieszaki, przypominające zagięty drucik. 

Wieszak do przedpokoju na ścianę

Wieszaki ścienne to doskonałe rozwiązanie, jeśli przestrzeń w przedpokoju jest ograniczona. Mogą być zamontowane na różnych wysokościach, tworząc funkcjonalną i estetyczną przestrzeń do przechowywania ubrań i akcesoriów.

Przy wyborze wieszaka ściennego warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników, takich jak styl, rozmiar, funkcjonalność oraz materiał. Jeśli zależy nam na maksymalnym wykorzystaniu dostępnego miejsca, wybierajmy wieszaki ścienne z dodatkową półką. Można na niej położyć szaliki, czapki czy rękawiczki.

Wieszaki do przedpokoju muszą być wykonane z solidnych materiałów, które się nie odkształcają pod ciężarem kurtek i płaszczów i służą przez wiele lat. Świetnie sprawdzi się drewno (np. bukowe, słynące z twardości) i metal (zabezpieczony przed rdzewieniem).

Wieszak ścienny do przedpokoju
Autor: serwisprasowy sfmeble.pl Na zdj. oryginalny wieszak Bubble Tree, wieszak inspirowany kształtem drzewa, metal, tkanina, Kare Design.

Wieszaki na drzwi

Wieszaki na drzwi są praktyczne, jeśli nie chcesz wiercić otworów w ścianach. To idealne rozwiązanie do zawieszania torebki, szalika lub lekkiej kurtki.

Nowoczesne wieszaki stojące do przedpokoju

Wieszaki stojące mają jedną wielką zaletę, można je swobodnie przestawiać. Są doskonałe do przechowywania długich płaszczy, a także torb czy parasoli. Nowoczesne wieszaki stojące do przedpokoju przybierają najróżniejsze, nawet finezyjne, formy. Gdy już zdecydujesz się na wieszak stojący, pamiętaj, że jest on także dodatkiem dekoracyjnym, zawieszony kilkoma kurtkami nie wygląda dobrze. Dlatego na wieszak stojący do przedpokoju zdecyduj się, gdy masz do dyspozycji tez szafy. Niech na wieszaku stojącym wiszą jedynie lekkie, dekorujące go przedmioty.

Wieszak stojący do przedpokoju
Autor: serwis prasowy marki Sklum Na zdj. wieszak stojący drewniany Russ, sklum.com/pl

Panel wieszak do przedpokoju

Proste panele z wieszakami na ubrania wykonane są z drewna, z metalu, dostępne są też eleganckie modne modele tapicerowane. Wielką zaletą wieszaka-panelu jest to, że chroni ścianę przed zabrudzeniem. Do panelu możemy dodać oświetlenie, np. kinkiet z zaciskiem, będzie dodatkowym punktem świetlnym. Często panele wyposażone są w półki.

Panel wieszak do przedpokoju może składać się z kilku drewnianych listew, lameli, z jednej dużej płaszczyzny — drewnianej lub metalowej, może też przybrać formę siatki. Może zajmować nawet jedną dużą ścianę lub tylko jej niewielki fragment.

Drewniane panele pasują do stylu klasycznego, nowoczesnego, a te postarzane także loftowego lub vintage. Metalowe zalecane do przedpokojów nowoczesnych i oczywiście tych, w stylu industrialnym.

Wieszaki wielofunkcyjne, wieszak z siedziskiem

Wieszaki wielofunkcyjne często posiadają dodatkowe półki, schowki czy haczyki, umożliwiając przechowywanie różnorodnych przedmiotów, jak klucze czy parasole. Niektóre wyposażone są w lustra, a te największe, także w wygodne siedziska. Bardzo modne są czarne metalowe wieszaki z tapicerowanym siedziskiem (dostępne są różne kolory obicia), w stylu loftowym.

Na jakiej wysokości powiesić wieszak?

Montując wieszak w przedpokoju, warto sprawdzić wysokość, która będzie dla wszystkich komfortowa. Przyjmujemy, że optymalną wysokością do powieszenia wieszaka w przedpokoju jest 180 cm. Jeżeli masz dziecko, pomyśl o wieszaku przeznaczonym tylko dla niego. W sklepach można znaleźć urocze wieszaki do przedpokoju w wersji mini. Taki wieszak, może mieć walor edukacyjny, dziecko nauczy się dbać o porządek.

Wieszak wielofunkcyjny do przedpokoju
Autor: serwis prasowy marki Kave Home Na zdj.: wieszak Angelo, stal, fornir dębowy, 191 x76 cm, kavehome.com/pl

Wieszaki do przedpokoju. Inspiracje