Modne przedpokoje w czterech różnych stylach. Nowoczesny, minimalistyczny, hamptons i...

2024-03-04 9:46

Pierwszego wrażenia nie da się zrobić więcej niż jeden raz! Kiedy ktoś po raz pierwszy cię odwiedzi, wyrobi sobie opinię na temat twojego mieszkania chwilę po tym, jak przekroczy jego próg i znajdzie się w przedpokoju. Niech to pomieszczenie stanie się wizytówką twojego domu. Zajrzyj do naszej galerii i zobacz modne przedpokoje w czterech różnych stylach.

Spis treści

  1. Jak urządzić przedpokój?
  2. Przedpokój w czterech stylach. Inspiracje
  3. Przedpokój w stylu naturalnym
  4. Nowoczesny i elegancki przedpokój: jak go urządzić?
  5. Przedpokój w stylu hamptons
  6. Jak zaaranżować minimalistyczny przedpokój?
  7. Jak ładnie urządzić przedpokój? Zobacz aranżacje w 4 różnych stylach. Zdjęcia

Jak urządzić przedpokój?

Jak urządzić przedpokój? Przede wszystkim funkcjonalnie, przecież to właśnie tu na ogół trzymamy buty i kurtki. Funkcjonalność jednak nie wyklucza estetyki, dlatego warto zaaranżować go w stylu spójnym z resztą domu. 

Przedpokój jest pomieszczeniem, z którego przechodzimy do pozostałych pomieszczeń domu. Ważne, aby nie był zbyt przeładowany, a zbędne meble i przedmioty nie zaburzały komunikacji. 

Nawet w najmniejszym pomieszczeniu musi znaleźć się miejsce, gdzie możemy zawiesić ubrania. Czasami nasza przestrzeń jest tak mikroskopijna, że szafa nie wchodzi w grę. Właśnie dlatego najlepiej zastąpić ją po prostu stojącym wieszakiem i stylowymi pawlaczami. 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Nowoczesny pawlacz do przedpokoju i nie tylko! Relikty PRL znów stają się modne

W przedpokoju nie może również zabraknąć miejsca na torebkę czy klucze, które powinny zawsze znajdować się pod ręką. Przyda ci się skrzynka na klucze albo po prostu konsola, na której można je odłożyć. 

Konsola oprócz funkcji dekoracyjnej może pomóc ci również ukryć buty. Odpowiedni model pozwoli ci wsunąć kilka par między podłogę a dolną półkę. Buty najlepiej trzymać w obuwniku. Ta wąska szafka pozwoli ukryć naprawdę wiele par. Jeśli nie ma na nią miejsca, możesz po prostu zastąpić ją koszem. 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Najmodniejsze szafki na buty. Jak ukryć buty w przedpokoju?

Przedpokój w czterech stylach. Inspiracje

Przedpokój w stylu naturalnym

Styl naturalny ma być przytulny, prosty i bezpretensjonalny. Jak wskazuje jego nazwa, powinien odwoływać się do natury, do jej kolorystyki, motywów czy materiałów, jakie z niej czerpiemy, np. drewna, wikliny, juty, lnu czy bawełny.

Możesz wprowadzić je do swojego wnętrza za pomocą np. drewnianych mebli o dobrze widocznej strukturze oraz dodatków w postaci wierzbowych witek, suszonych traw czy gałązek eukaliptusa. Na podłodze z kolei możesz ustawić wiklinowe kosze, w których ukryjesz np. kapcie dla gości. Przytulności pomieszczeniu doda dywan np. z juty.

Przedpokój w stylu naturalnym
Autor: Materiały prasowe/Miloo Home

Nie zapominaj o lustrze. Niezależnie od tego, w jakim stylu urządzasz swój przedpokój, nie może go zabraknąć. Przedpokój w stylu naturalnym polubi się z lustrem w prostych, drewnianych ramach. 

Nowoczesny i elegancki przedpokój: jak go urządzić?

Jeśli śledzisz trendy i podobają ci się współczesne wnętrza, to propozycja dla ciebie. Nowoczesny przedpokój powinien być utrzymany w neutralnej, ale eleganckiej palecie barw: czerniach, brązach i szarościach. Gdy nadamy im blasku za pomocą złota, zyskamy wyrafinowany błysk.

Całość uzupełnij meblami pokrytymi fornirem w geometrycznych, prostych formach oraz dodatkami ze szlachetnych materiałów: mosiądzu, szkła i aksamitnych, ciężkich tkanin. 

Przedpokój w stylu hamptons

Styl hamptons narodził się w USA. Elita Nowego Jorku spędzała wakacje na pobliskiej Long Island, gdzie swoje domy urządzała w charakterystycznym stylu nadmorskich rezydencji. Styl hamptons to niewymuszona elegancja. 

Jak urządzić przedpokój w stylu hamptons? Zacznij od kolorów. Połącz biele z piaskowymi beżami i różnymi odcieniami błękitu. Nie bój się sięgać po motywy związane z morzem: muszle, statki czy biało-granatowe pasy.

Przedpokój w stylu modern & hamptons
Autor: Materiały prasowe/Miloo Home

W przedpokoju w stylu hamptons powinny znajdować się meble wykonane z drewna: postarzanego, naturalnego, jasnego lub nawet bielonego. Aby nie było zbyt rustykalnie, dodaj tam nieco błysku. 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Co to jest styl hampton? Zachwycające mieszkanie w Warszawie w beżach, błękitach i bieli

Jak zaaranżować minimalistyczny przedpokój?

Jeśli minimalizm, to prostota i porządek. Minimalistyczny przedpokój nie może być przeładowany. Wystarczy w nim tylko to, co konieczne. Również dodatki ogranicz do absolutnego minimum. Zamiast kilku różnych bibelotów, które wzajemnie od siebie odciągają wzrok, wybierz jedną, ale za to okazałą. 

Liczy się jakość, a nie ilość. Meble powinny być funkcjonalne, a ich formy pozbawione zdobień i detali. 

A co z kolorystyką? Również w duchu minimalizmu! Ogranicz się zatem do neutralnych i uniwersalnych barw: bieli, szarości i beżów.

Jak ładnie urządzić przedpokój? Zobacz aranżacje w 4 różnych stylach. Zdjęcia

  • Źródło: materiały prasowe/Miloo Home

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Jak urządzić 60-m mieszkanie w bloku? Cichy luksus dzięki stonowanym barwom

Kultowe przedmioty PRL Czy wiesz, jak działają? Rozwiąż QUIZ

Pytanie 1 z 14
Do czego służy ten przedmiot? Działał po podłączeniu prądu.
Przedmiot z PRL