Najmodniejsze szafki na buty. Jak ukryć buty w przedpokoju?

2023-09-12 13:08

Wchodząc do domu, wchodzisz do przedpokoju. To miejsce wita cię jako pierwsze i dla gościa, który cię odwiedza po raz pierwszy, jest w pewnym sensie wizytówką twojego mieszkania. Warto, aby panował tam porządek, a odzienia wierzchnie i buty były schowane. Dowiedz się, jak ukryć buty w przedpokoju!

Spis treści

  1. Buty w przedpokoju — co z nimi zrobić?
  2. Jak ukryć buty w przedpokoju?
  3. Szafka na buty — jak ją wybrać?
  4. Czy szafka na buty powinna być przymocowana do ściany?

Buty w przedpokoju — co z nimi zrobić?

Buty są nieodłącznym elementem naszej garderoby, ale mogą tworzyć nieład w przedpokoju. Szafki na buty pozwalają na uporządkowane przechowywanie obuwia, co wpływa na estetykę i funkcjonalność tego wnętrza.

Jak ukryć buty w przedpokoju?

Jak ukryć buty w przedpokoju? Ukrycie butów w przedpokoju może być wyzwaniem, ale istnieje kilka kreatywnych sposobów, aby to zrobić:

  • Szafka na buty z drzwiami — idealna dla tych, którzy nie lubią, gdy buty są na widoku!
  • Kosze lub pojemniki — kosze są teraz niezwykle modne. Możesz właśnie w nich poustawiać buty. Dobrze, żeby kosz posiadał pokrywkę, wtedy ten stylistyczny mix różnych butów nie będzie rzucał się w oczy.
  • Regały lub półki — buty też mogą być ozdobą i decydować o charakterze wnętrza. Regał z siedziskiem pozwoli na estetyczne ułożenie kilku par. 

Szafka na buty — jak ją wybrać?

Zanim kupisz taką szafkę na buty, która po prostu wpadła ci w oko, weź pod uwagę kilka różnych rzeczy. Wtedy twój mebel będzie ci służył przez lata. 

Po pierwsze…

Zmierz miejsce, w którym docelowo ma stanąć lub zawisnąć szafka na buty. Zapisz te wymiary i dokładnie się ich trzymaj. Meble nie są z gumy, jeśli jeden z wymiarów nie będzie pasować, możesz mieć problem np. z otworzeniem drzwi w przedpokoju!

Po drugie…

Zastanów się, ile par butów planujesz przechowywać w szafce. Pojemność szafki na buty jest ograniczona, więc najlepiej trzymać tam tylko te buty, które potrzebujesz mieć pod ręką. Pozostałe, np. eleganckie i takie, które zakładasz tylko od święta, możesz schować, gdzie indziej, np. w pudełku na dnie szafy.

Im większa rodzina, tym więcej butów i tym większa szafka. Przykładowo w przypadku czteroosobowej rodziny szafka na buty powinna mieścić minimalnie 12 par butów. 

Jeśli przestrzeń w przedpokoju jest ograniczona, warto rozważyć wykorzystanie szafek wysokich, które zajmują mniej powierzchni, ale oferują więcej miejsca na buty.

Po trzecie…

Wybierz szafkę na buty, która pasuje do wystroju Twojego przedpokoju. Nie powinieneś mieć z tym problemu, ponieważ na rynku dostępne są różne style szafek na buty: nowoczesne, klasyczne, retro itd. 

Po czwarte…

Szafka musi być trwała, odporna na brud i codzienne użytkowanie. Szafki na buty na ogół produkowane są z drewna, metalu, tworzyw sztucznych lub laminatu. 

Czy szafka na buty powinna być przymocowana do ściany?

Czy mocować szafę do ściany? Mocowanie szafki na buty do ściany jest zalecane, szczególnie jeśli szafka jest wysoka i ma dużą pojemność. Montaż do ściany zapewnia stabilność mebla i minimalizuje ryzyko przewrócenia się.

Nawet jeśli szafka na buty teoretycznie ma stać na podłodze, to i tak warto ją w jakiś sposób zabezpieczyć. Kiedy ktoś, np. dziecko, otworzy wszystkie, obciążone butami szuflady, obuwnik może się przechylić i spaść! W najlepszym razie uszkodzi tylko podłogę, w najgorszym spadnie na dziecko. Lepiej więc nie ryzykować!

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Jaki stolik kawowy wybrać do salonu? 12 najmodniejszych modeli

Czym sprzątano w PRL?

Pytanie 1 z 10
Żart rodem ze stanu wojennego „ZOMO samo pierze” nawiązywał do:
Quiz. Sprzątanie w PRL
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE