Co to jest styl hampton? Zachwycające mieszkanie w Warszawie w beżach, błękitach i bieli

2023-09-22 15:09

Mieszkanie w jasnych kolorach, z nutką błękitu, pozytywne, optymistyczne, eleganckie i przez cały rok przywodzące na myśl wakacje. Właśnie takie jest mieszkanie w stylu hampton. Wcale nie trzeba mieszkać nad morzem, by się tak urządzić. Dowiedz się, co to jest styl hampton i zainspiruj się apartamentem w Warszawie.

Spis treści

  1. Co to jest styl hampton?
  2. Jak urządzić mieszkanie w stylu hampton?
  3. Mieszkanie w stylu hampton w Warszawie

Co to jest styl hampton?

Styl hampton wywodzi się z ekskluzywnego regionu Hamptons na Long Island, w stanie Nowy Jork. Ten niezwykle stylowy i elegancki trend łączy w sobie świeżość nadmorskiego klimatu z luksusem oraz funkcjonalnością. 

Styl hampton narodził się w latach 80. XX wieku jako odpowiedź na tradycyjne i klasyczne wnętrza. Położone nad Atlantykiem Hamptons stało się miejscem letniego wypoczynku dla nowojorskiej elity.

Jak urządzić mieszkanie w stylu hampton?

Jak urządzić wnętrza w stylu hampton? Paleta barw ogranicza się do szarości, błękitów i bieli. Jasne barwy mają sprzyjać odpoczynkowi, a naturalne światło, które sączy się przez duże okna, sprzyja relaksowi. 

Urządzają mieszkanie w stylu hampton, nie można zapomnieć o dekoracjach, zarówno złotych, jak i srebrnych, oraz marynistycznych motywach w postaci np. pledów, tapet, poduszek czy zasłon. 

Ważne są również materiały: te naturalne są kluczowe dla tego stylu. Śmiało sięgaj zatem po len, drewno, kamień, rattan i wiklinę. Nie tylko dodadzą wnętrzu ciepła, ale też pewnej unikalnej tekstury.

Jakie meble wybrać, urządzając się w stylu hampton? Styl hampton nie lubi się z minimalizmem. Meble w stylu hampton charakteryzują się prostymi, klasycznymi liniami. Są zazwyczaj eleganckie i wygodne. Sofy i fotele często pokryte są białymi lub jasnymi tkaninami, a drewniane meble mogą być pomalowane na biało lub bielone.

Przeczytaj także: 95-metrowe mieszkanie w stylu scandi boho. Piękne, przyjazne kotom

Mieszkanie w stylu hampton w Warszawie

To mieszkanie to kwintesencja stylu hampton! Zostało zdominowane przez trio barw: błękitów, bieli, piaskowych beżów, które przywodzi nie tylko na myśl wakacyjny apartament, ale też dodaje tu nutki romantyzmu. Całość dopełniły srebrne dodatki, wazony z kwiatami czy eleganckie, szklane witryny. 

Wnętrza w stylu Hamptons
Autor: Projekt: Mikołajska Studio

W salonie stanęły dwa błękitne fotele oraz beżowa sofa. Pomiędzy nie wstawiono dwa stoliczki kawowe o kamiennych blatach. 

Kuchnia w stylu hampton została wyposażona w meble o dwóch kolorach. Duża zabudowa ma kolor nieba, natomiast szafki znajdujące się naprzeciwko salonu pozostały białe. 

Między dwoma pomieszczeniami stanął stół pełniący funkcję jadalni. Nad nim zawisły piękne lampy w kształcie kuli. 

W mieszkaniu nie mogło zabraknąć również tapet: pojawiły się w sypialni, a nawet w łazience. Nawiązują kolorystyką nie tylko do samego stylu hampton, ale też do gołębiego błękitu, który pojawił się też w innych częściach mieszkania. 

Większość mebli w mieszkaniu powstała na zamówienie, dzięki czemu jeszcze lepiej wpisały się w styl hampton i wspólnie stworzyły jedną całość.

Projekt: Mikołajska Studio

Zdjęcia: Yassen Hristov

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Jak urządzić wnętrze w stylu Hampton: zobacz na co dokładnie zwrócić uwagę!

Kultowe przedmioty PRL Czy wiesz, jak działają? Rozwiąż QUIZ

Pytanie 1 z 14
Do czego służy ten przedmiot? Działał po podłączeniu prądu.
Przedmiot z PRL
Sztukateria we wnętrzach, architekci WZ Studio