Aranżacja wąskiego przedpokoju w bloku. Realizacje i porady architetów - zdjęcia

2024-04-12 14:47

Aranżacja wąskiego przedpokoju w bloku nie jest łatwym zadaniem. Sprawdź, jak z urządzeniem przedpokoju w bloku poradzili sobie polscy architekci, zobacz zdjęcia realizacji z prawdziwych mieszkań.

Spis treści

  1. Jak urządzić wąski przedpokój w bloku?
  2. Pomysł na przedpokój w bloku
  3. Zobacz aranżacje przedpokoju z prawdziwych polskich mieszkań:
  4. Zobacz też: Jak urządzić nowoczesny przedpokój w bloku? Praktyczne ściany i podłogi, pomysły na mały przedpokój w bloku

Jak urządzić wąski przedpokój w bloku?

Wąski przedpokój to przestrzeń typowa dla bloków starego budownictwa, choć zdarza się, że nowsze budynki również są wyposażone w niewielkie przedpokoje.

Jak w takim razie poradzić sobie z aranżacją wąskiego przedpokoju? Istnieje kilka sprytnych patentów na powiększenie wąskiego przedpokoju – i to bez kucia ścian!

Po pierwsze lustra. Tafle lustrzane umieszczone na ścianach w przedpokoju albo na drzwiach szafy wprowadzają do wnętrza głębię i optycznie go powiększają. Co więcej, lustra pomagają jeszcze lepiej doświetlić przedpokój, który zazwyczaj jest najciemniejszym pomieszczeniem w mieszkaniu.

Kolejnym sposobem na aranżację przedpokoju w bloku są kolory. By wnętrze wyglądało na jaśniejsze, warto zastosować neutralną paletę barw np. biel, beż lub delikatną szarość. Subtelne pastele o ciepłym tonie również będą dobrym pomysłem.

ZOBACZ TEŻ: Jak urządzić długi i wąski przedpokój? Porady architekta wnętrz

Przedpokoje z prawdziwych mieszkań
Autor: hh

Jeśli chodzi o podłogę, tu warto zwrócić uwagę na względy praktyczne. Podłoga w przedpokoju powinna być wytrzymała i odporna na wilgoć oraz uszkodzenia mechaniczne. Idealnie odnajdą się tu więc płytki lub solidne panele winylowe.

By optycznie poszerzyć i powiększyć przedpokój w bloku, możemy wykorzystać układ i kolorystykę podłogi. Płytki lub panele ułożone pod skosem lub poziomo pomogą stworzyć iluzję optyczną i poprawią proporcje przedpokoju. Jeśli w holu mamy dywan lub chodnik, warto pomyśleć o wzorze np. w poprzeczne pasy.

ZOBACZ TEŻ:

Przedpokoje z prawdziwych mieszkań
Autor: hh

Pomysł na przedpokój w bloku

Zanim zabierzemy się za urządzanie przedpokoju, warto zobaczyć, jak z tym pełnym wyzwań zadaniem poradzili sobie profesjonaliści. Jeśli mamy możliwość, korzystanie z pomocy architektów wnętrz pomoże nam zaoszczędzić sporo stresu i główkowania.

Poniżej, w galerii zebraliśmy zdjęcia najciekawszych aranżacji przedpokoju w mieszkaniach z całej Polski. Wszystkie zostały urządzone przez cenionych architektów i projektantów wnętrz – są więc nie tylko estetyczne, ale również funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu.

Zobacz aranżacje przedpokoju z prawdziwych polskich mieszkań:

Zobacz też: Jak urządzić nowoczesny przedpokój w bloku? Praktyczne ściany i podłogi, pomysły na mały przedpokój w bloku