Aranżacja przedpokoju: jak urządzić wyjątkowo wysoki przedpokój?

2022-06-26 15:06

Jak urządzić przedpokój? Nietypowy, bo wyjątkowo wysoki. 7 metrów wysokości czyni z przedpokoju raczej reprezentacyjny hol. Pojawia się wiec pytanie: jak urządzić przedpokój tak spektakularnej wysokości by podkreślić jego wyjątkowość?

Spis treści

  1. Aranżacja przedpokoju: jak urządzić wysoki hol?
  2. Aranżacja przedpokoju: dekoracja ścian w przedpokoju
  3. Więcej: lustro w przedpokoju
  4. Oświetlenie przedpokoju: żyrandole łączą dwa światy
  5. Zobacz: oświetlenie w przedpokoju

Aranżacja przedpokoju nietypowej wysokości, a właściwie reprezentacyjnego holu nie jest łatwa. Jednak dla właścicieli domu, na warszawskim Wilanowie, pasjonatów designu, nie była kłopotem. Wiedzieli jak podkreślić wyjątkową wysokość budując okalającą hol galerię i dekorując dwoma spektakularnymi żyrandolami. Wisienką na torcie jest welurowa ściana zamykająca klatkę schodową prowadzącą do głównej sypialni.

Aranżacja przedpokoju: jak urządzić wysoki hol?

Aranżacja przedpokoju o nietypowej wysokość może być wyzwaniem. Trudno jest podkreślić wyjątkową wysokość nie czyniąc z aranżacji przedpokoju monumentalnej przestrzeni. Jednak dla właścicieli, którzy kochają design, aranżacja spektakularnego holu nie była trudna. Korzystając z wysokości, w holu zbudowano galerię na której czasem domownicy witają gości, jeśli dzwonek zastał ich w ich pokojach. W stronę salonu, w którym sufit opada do …zaledwie 3,5 metra, pod ogromnymi żyrandolami, prowadzi szary korytarz z dębowymi elementami i spektakularnymi żyrandolami. Szary gres w strefie salonu przechodzi w eleganckie szerokie deski dębowe.

Aranżacja przedpokoju: dekoracja ścian w przedpokoju

Ściany w holu wyłożono szarymi gładkimi płytami z widocznymi podziałami. Zdobią je czarno – białe prace w czarnych prostych ramach, eleganckie kinkiety oraz ogromne – pasujące skalą do przedpokoju lustro w błyszczącej srebrnej ramie. Okładzina dębowa konstrukcji szklanych drzwi zapowiada więcej drewna w salonie. Prawdziwa dekoracja ścian zaczyna się na klatce schodowej, sąsiadującej z salonem, prowadzącej wprost do głównej sypialni. Miękkie ściany idealnie tłumią wszelkie odgłosy akustyczne. Można się poczuć wręcz intymnie. Welurowe wykończenie zostało wykonano perfekcyjnie. Początkowo hol obudowano drewnianymi panelami, następnie konstrukcję rozebrano i panele pojechały do tapicera. Teraz pasują idealnie.

Więcej: lustro w przedpokoju

Oświetlenie przedpokoju: żyrandole łączą dwa światy

Wyjątkowa wysokość holu pozwoliła na zamontowanie przeskalowanych żyrandoli łączących w sobie dwa style. Klasyczne żyrandole zamknięto w nowoczesnych eliptycznych stalowych klatkach. Żyrandole w holu z każdej strony wyglądają inaczej. Jeśli patrzymy na nie na tle czarnej welurowej ściany, poczujemy atmosferę ekskluzywnego butikowego pałacu w stylu glamour. Jeśli jednak spojrzymy na żyrandole bezpośrednio z dołu ukażą się bezpośrednio na tle nowoczesnej architektury wnętrz -  galerii wykończonej szklanymi balustradami.

Zobacz: oświetlenie w przedpokoju

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE