Apartament Moovin Interiors
Autor: Moovin Interiors Apartament Moovin Interiors

Rozmowa Dobrego Wnętrza z Witomiłem Mendel z pracowni architektury wnętrz MOOVIN INTERIORS.

O wnętrzu nowoczesnym, ale przy tym funkcjonalnym i przytulnym rozmawiamy z Witomiłem Mendel z pracowni architektury wnętrz MOOVIN INTERIORS. Z naszej rozmowy dowiecie się m.in. jak ważne są materiały, które wybierane się do aranżacji pomieszczeń oraz jak można pogodzić funkcjonalność z designem z górnej półki.

Dobre Wnętrze: Jak dużą rolę w projektowaniu wnętrz odgrywa materiał?

Witomił Mendel: Jeśli miałbym odpowiedzieć jednym słowem – powiedziałbym – kluczową. To materiał tworzy jakość i klimat wnętrza. Zapamiętujemy klimat wnętrza dzięki: fakturom, które dotykamy, temperaturze i skali, czy wreszcie samej kolorystyce i wzorze materiału. Na te wszystkie elementy pobudzające nasze zmysły wpływa odpowiedni dobór materiału.

Apartament Moovin Interiors
Autor: Moovin Interiors Apartament Moovin Interiors

Dobre Wnętrze: Mocnym trendem są materiały naturalne – widać je również w Waszych projektach. Czy te rozwiązania doceniają Klienci?

Witomił Mendel: Nasi klienci świadomie wybierają materiały naturalne, które doskonale pasują do naszej koncepcji wnętrz premium. Nie mówimy tu wyłącznie o okładzinach kamiennych, czy parkietach na posadzkach, ale również o wyrafinowanych zastosowaniach naturalnych fornirów i innych materiałów okładzinowych. W jednym z naszych ostatnich projektów realizowanych na terenie Browarów Warszawskich trudno jest znaleźć ścianę bez tego typu rozwiązań, co pozwoliło nam stworzyć wnętrze prestiżowe, nowoczesne, ale również bardzo naturalne i przyjemne w odbiorze.

Apartament Moovin Interiors
Autor: Moovin Interiors Apartament Moovin Interiors

Dobre Wnętrze: Czy jesteś w stanie określić jednym zdaniem styl Waszych wnętrz?

Witomił Mendel: Ciężko jest się podjąć takiego uogólnienia, bo każde z naszych wnętrz jest inne, a takie zdanie byłoby bardzo długie. Tworzymy miejsca, które są niezwykłe dla klientów i dla nas. Każde jest inne, każde wyjątkowe, prestiżowe i doskonale zrealizowane, a przede wszystkim spełniają one oczekiwania naszych klientów.

Apartament Moovin Interiors
Autor: Moovin Interiors Apartament Moovin Interiors

Dobre Wnętrze: W Waszych materiałach bardzo często podkreślacie, że tworzycie indywidualne projekty – co to właściwie oznacza?

Witomił Mendel: Realizujemy projekty indywidualne, dlatego nie ograniczamy się stylistycznie, czy materiałowo, a nasi klienci mają dowolność kształtowania swojej przestrzeni życiowej, którą ubieramy w sprawdzone i ekskluzywne materiały. Mamy szczęście do wyjątkowych klientów, którzy dają nam sporo miejsca na realizację ciekawych pomysłów, ufając naszemu doświadczeniu i podziwiających nasze dotychczasowe portfolio. To napędza nas do tworzenia kolejnych pięknych miejsc, wprowadzania nieoczywistych rozwiązań i materiałów.

Dobre Wnętrze: Skąd czerpiecie inspiracje?

Witomił Mendel: Mam szczęście pracować w bardzo kreatywnym zespole, który każdy kolejny projekt traktuje jako nowe wyzwanie, ale i szansę na nowe doświadczenia. Inspirujemy się wzajemnie, nie spuszczając oczywiście oka z najnowszych trendów na świecie.

Apartament Moovin Interiors
Autor: Moovin Interiors Apartament Moovin Interiors

Dobre Wnętrze: W swoich projektach pokazujecie, że nawet niewielkie przestrzenie mogą być niezwykle funkcjonalne. Jak więc zrobić z małego mieszkanie wnętrze przestronne?

Witomił Mendel: Każdy projekt zaczyna się od koncepcji funkcjonalnej, którą ćwiczymy do momentu osiągnięcia największej optymalizacji powierzchni. Każdy jest też inny, nie ma jednej metody na przestrzeń idealną. Układ daje początek projektowaniu formy i wyrazu wnętrza. Doświadczenie zespołu architektów pozwala na tak umiejętne zastosowanie materiałów i mebli, by ta sama powierzchnia dawała nam poczucie większej przestrzeni.

Dobre Wnętrze: Jak ważna jest funkcjonalność przestrzeni a design? Czy można to pogodzić?

Witomił Mendel: Myślę, że w architekturze wnętrz forma nie podąża za funkcją jak w architekturze kubaturowej. Funkcja jest kluczowa, ale nierozerwalna z tworzącym klimat wnętrza projektem. Wiele osób przedkłada jeden z tych elementów nad drugi. Sztuką jest osiągnięcie odpowiedniego balansu, dającego nam poczucie maksymalnego i praktycznego wykorzystania przestrzeni, przy jednoczesnym tworzeniu miejsca po prostu pięknego i zapadającego w pamięć. Tworzymy zarówno duże domy i apartamenty, jak i mniejsze mieszkania, ale każde z nich optymalnie wykorzystuje przestrzeń i zapada na długo w pamięci odbiorcy.

Apartament Moovin Interiors
Autor: Moovin Interiors Apartament Moovin Interiors

Dobre Wnętrze: Projektujecie wnętrza pod klucz, co oznacza, że dbacie o najmniejszy dodatek jak np. oświetlenie. Widać to po realizacjach, że mamy tu designerskie ikony. Czy macie swoich ulubionych projektantów?

Witomił Mendel: Dużo z elementów wykończenia wykonujemy na indywidualne zamówienie według naszych projektów, ale oczywiście stosujemy również dodatki klasyków designu. Jednym z przykładów może być lampa Gubi projektu Louisa Weisdorfa. Mimo że projekt pochodzi z 1972 roku jest na wskroś nowoczesny i doskonale uzupełnia nasze aranżacje premium.

Dobre Wnętrze: Czy wśród Klientów, z którymi pracujemy przebijają się konkretne trendy?

Witomił Mendel: Klienci Premium oczekują od nas realizacji ich oczekiwań co do przestrzeni życiowej czy inwestycyjnej. Indywidualne projekty i nasze doświadczenie pozwalają realizować te wymagania w 100%. Każdy projekt jest inny i gdybym miał szukać wspólnego mianownika, to jest to na pewno trwałość i oryginalny projekt miejsca. Nieruchomości zwiększają swoją wartość dzięki naszym rozwiązaniom i optymalizacji układów.

Apartament Moovin Interiors
Autor: Moovin Interiors Apartament Moovin Interiors

Dobre Wnętrze: Czego możemy spodziewać się we wnętrzach 2021?

Witomił Mendel: Myślę, że pandemia zmienia wiele aspektów naszego życia i na pewno będzie miała wpływ na projektowanie wnętrz. Zmieniły się zasady projektowania biur, części publicznych i wielu innych miejsc, zmieniają się również nasze mieszkania i domy. Miejsce do pracy w domu staje się obecne niemal w każdym wnętrzu, dbamy o tarasy i przestrzeń do przebywania z rodziną.Cieszy mnie też stopniowe przywracanie rzemiosła. Tworzone na zamówienie detale nadają naszym przestrzeniom unikalności. Mając świadomość obecnego zaangażowania w wyjątkowe projekty, patrzę również z optymizmem na przyszłość MOOVIN INTERIORS i wyjątkowe realizacje, które są przed nami.

Witomił Mendel Moovin Interiors
Autor: Moovin Interiors Witomił Mendel Moovin Interiors
Nasi Partnerzy polecają