Dobre Wnętrze - okładki
Autor: Jacek Marczewski Dobre Wnętrze - okładki. Stylizacja Magda Kazimierczuk.

Mała stabilizacja - Dobre Wnętrze w latach 2006-2010

Nie było burz, gwałtownych zwrotów akcji ani rewolucji. Lata 2006–2010 jawią się jako okres spokoju, ugruntowania nowego stylu w architekturze wnętrz, którego wyznacznikami są duże przeszklenia, geometryczne formy, a wśród materiałów kamień, fornir i lakierowany MDF.

W domach zamożnych Polaków nie widać oznak zbliżającego się kryzysu. Modne apartamenty i fashionistki na ulicach Mediolanu noszą futra. Hitem wśród kolorów 2006 jest zieleń wiosennej trawy. „Dobre Wnętrze” w roli amantki w gorącej walentynkowej sesji zdjęciowej obsadza Joannę Koroniewską, w restauracji hotelu Westin testuje kuchnię fusion i odwiedza w domu Martę Gessler. Na listę top wnętrz trafiają projekty duetu Bulanda Mucha i Marka Olko. Rok następny należy do pary architektów Lengiewicz – Charkiewicz. Wśród publikacji wyróżnia się dom stylizowany na stodołę autorstwa Wojciecha Hermanowicza. I pomyśleć, że szał na nowoczesne stodoły trwa dopiero teraz!

W 2008 r. startujemy z rubryką o fotografii kolekcjonerskiej (nazwiska prezentowanych artystów mówią same za siebie: Żak, Sikora, Milach, Pokrycki) i z alfabetem designu. Wnętrze projektu Agnieszki Stefańskiej i Bibianny Szyszko-Stein, z wielofunkcyjnym kubikiem na środku strefy dziennej, zapowiada, że idzie nowe. Redaktor Piotr Baran wciela się w rolę modela w artykule o inteligentnym domu i wraz z Magdą Kazimierczuk zaczyna pisać wnętrzarski blog. Oddajemy nasze łamy florystom, dzięki którym „DW” rozkwita. Z radością zapowiadamy modę na design lat 50. i 60. XX w., przepowiadając trendy. Nasza redakcja pęka w szwach – w klawiatury stuka trzynastu zapaleńców. W „wolnych chwilach” odwiedzamy pierwsze polskie concept story.

Rok później wyruszamy we wzorniczą podróż. Przystankiem numer jeden jest Barcelona. W Polsce wprowadzamy modę na poprzemysłowe wnętrza, publikując Lofty de Girarda zaprojektowane przez Justynę Smolec, szefową stylistów „DW”. O wzorniczych i architektonicznych zachwytach opowiada nam Jacek Dehnel. Wydarzeniem kolejnego roku jest nasze paryskie spotkanie z braćmi Bouroullec i podróż na mediolańskie targi, z których Magda Kazimierczuk i Olga Strużyna relacjonują, że branża wnętrzarska z kryzysu (który w końcu daje o sobie znać) wychodzi obronną ręką, zwracając się ku ekologicznym materiałom, takim jak słoma, sklejka, szary karton. Światowy powiew przynosi berliński apartament projektu Anny Wojczyńskiej i Wojciecha Wachowskiego. Święta Bożego Narodzenia 2010 spędzamy z rodziną Kowalewskich.