Mozaika w łazience
Autor: materiały prasowe Ceramica Vogue Kreatywny schemat Płytki z kolekcji „System” – „TR Seta” 5x5 cm i „TR Petrolio” 10x10x14 cm, fuga Mapei „131 Vanilla”. ceramicavogue.com

Kwiaty i łaty - modne barwy i desenie do łazienki

2021-09-01 13:24 AGF
Mozaika w łazience
Autor: materiały prasowe Ceramica Vogue Kreatywny schemat Płytki z kolekcji „System” – „TR Seta” 5x5 cm i „TR Petrolio” 10x10x14 cm, fuga Mapei „131 Vanilla”. ceramicavogue.com

Nie ma nudy. Łazienki nabierają kolorów i wypełniają się wzorami. Zamiast ascetycznego minimalizmu oczekujemy miłej pożywki dla zmysłów i umysłu. Lekkiej, finezyjnej, z humorem. Niech żyją fantazja i dobry nastrój!

Jeśli marmur, to już nie od podłogi do sufitu, lecz jako piękna umywalka w formie kwiatu. Jednobarwne płytki? Proszę bardzo, ale nie wielkie jednorodne tafle, lecz kompozycje trójkątów, rombów lub przynajmniej mozaikowa drobna kratka niczym z zeszytu do matematyki. A może by jednak naszkicować własny wzór? Parkietaże foremne, regularne, a czasem zupełnie fantazyjne, jak te kreślone mimowolnie podczas zajęć z geometrii, są na topie. Bo płytki to już nie tylko prostokąty – przybierają różne kształty, geometryczne, ale też organiczne. Co kto woli. Jeśli chodzi o formaty, to wciąż aktualnym trendem jest sięganie po skrajności – bardzo duże lub bardzo małe. Zestawiamy wielkoformatowe płyty i filigranowe mozaiki.

Nieodmiennie też inspirujemy się naturą, ale poważny kamień i drewno (lub ich imitacje) są zastępowane przez polne kwiaty, motyle, wiosenne i jesienne liście. Ich motywy znajdziemy zarówno w kształtach płytek, jak i wzorach. Ci, którzy pragną czegoś bardziej malarskiego, mogą wybrać tapetę. Są takie, którym niestraszna wilgoć, a nawet szorowanie i polewanie wodą. W ceramice zaś runął dyktat bieli – umywalki przybierają pastelowe odcienie zieleni, błękitu i kremu, opalizujące szarości i brązy, a nawet stroją się w krowie łaty. Baterie lśnią ciepłymi odcieniami miedzi i mosiądzu lub odcinają się mocno matową czernią. Mimo to modna łazienka pieści zmysły delikatnie – jak muskające skórę krople deszczu. Bez przesady, bez ostentacji. Szorstkością lnu, miękkością bawełny, ciepłem drewna czy lekkością plecionki.

NOWY NUMER

To jest ten moment! Chcemy spojrzeć dalej, aż po horyzont. Czujemy potrzebę wędrówki, odkrywania, zapamiętywania, by było do czego wracać przez cały rok. Dlatego w lipcowym „Dobrym Wnętrzu” zabieramy Państwa w podróże.

Kup dostęp od 1 zł
Dobre Wnętrze - Lipiec 2021