Piękna ściana w weekend: pomysły na szybką i tanią metamorfozę wnętrza

2017-06-26 18:24

Brak pomysłu na metamorfozę wnętrza? Wybierz jedną z czterech ścian i odmień ją błyskawicznie! Wszystko można zrobić w weekend, a nawet w jedno popołudnie. Poznaj sprytne sposoby na tanią, a efektowną zmianę wystroju.

Spis treści

  1. Którą ścianę wybrać?
  2. Piękna ściana w weekend: pomysły
  3. Motywy dekoracyjne na topie: GALERIE ZDJĘĆ

Szybkie zmiany można przeprowadzić na kilka sposobów. Najłatwiej – za pomocą tapety, fototapety, farby czy naklejek. Ambitniejsze osoby mają też do wyboru ciekawe okładziny ścienne.

Którą ścianę wybrać?

W dużych pomieszczeniach najlepsza będzie ściana na wprost wejścia lub ta, która wraz ze stojącymi przy niej meblami może stworzyć kompozycyjną całość. Ściana za wezgłowiem łóżka czy z komodą albo konsolą i wiszącymi na niej obrazami lub lustrem stanie się podkreślającym je tłem. Przy stole lub za kanapą czy fotelami zgrabnie wyznaczy strefę jadalnianą czy wypoczynkową. W ciasnym przedpokoju lub korytarzu, podkreślając tę węższą, odwrócisz uwagę od niekorzystnych proporcji, gdy zaakcentujesz zaś tę szersza, wyczarujesz awangardowy zamysł artystyczny. A jak ją odmienić? SZYBKO! Szkoda czasu na skomplikowane zabiegi – sięgnij więc po tapetę, fototapetę, naklejkę, szablon, farbę, okładzinę. W piątek zacznij, w sobotę skończ, a w niedzielę już podziwiaj swoje dzieło.

Piękna ściana w weekend: pomysły

Tapeta: z sentencjami i fragmentami bajek, z modnym motywem dekoracyjnym (flamingi, ananasy, motyle) zawsze zrobi swoje!

Lustra: świetnie będzie się prezentowała ściana obwieszona lustrami, rama przy ramie. To jednak dosyć droga impreza. Taniej, a na pewno ciekawiej będzie lustra… namalować! Sięgnij po farbę z efektem lustrzanym czy samoprzylepną folię lustrzaną. „Lustra” dla atrakcyjniejszego wyglądu „opraw” w ramy prawdziwe i te namalowane!

Zobacz też: Jakie lustro wybrać do mieszkania? >>>

Fototapeta: świetny sposób na wyrazistą dekorację ścienną. Można wybrać własne zdjęcie (koniecznie w bardzo wysokiej rozdzielczości) i zamówić fototapetę na wymiar. Albo też skorzystać z gotowych fotografii. A tu pomysłów nie brakuje: krajobrazy, książki, tętniące życiem metropolie, kwiaty XXL i nie tylko.

Płytki jak nowe: znudziły ci się płytki? Kup okleinę meblową w kilku wzorach, przytnij kwadraty na wymiar, ułóż patchworkową kompozycję na stole, ponumeruj kwadraty i w wyznaczonej kolejności naklej na płytki. Cierpliwszym proponujemy malowanie płytek farbą (posłuż się wałkiem i taśmą malarską) na różne kolory lub dodatkowo ozdobienie ich malunkami za pomocą szablonu.

Nie przegap: Farba ceramiczna – poznaj jej zalety i możliwości >>>

Farba tablicowa: pokryj ścianę farbą tablicową – może tę w holu lub nad blatem w kuchni czy we wnęce w salonie. Matowa czerń to wspaniałe tło dla designerskich i stylowych mebli oraz dodatków, ale przede wszystkim – dla dekoracyjnych napisów. Jeśli czerń ci nie odpowiada, wybierz farbę tablicową w innym kolorze. Możesz dodatkowo pociągnąć ścianę farbą magnetyczną, by mieć fantastyczną tablicę przypominajkę.

Okładziny ścienne: do łask wraca boazeria, ale jej montaż to praca na dłuższy czas. Dobrą alternatywę dla niej stanowią panele ścienne z tworzywa sztucznego z nadrukiem 3D (wzór drewna). A może cegła lub beton na ścianie? Ambitniejsi mogą wybrać beton dekoracyjny bądź płytki ceglane. Ale nawet fototapeta z dobrej jakości nadrukiem wystarczy.

Motywy dekoracyjne na topie: GALERIE ZDJĘĆ

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE