LUSTRO: jakie lustro wybrać do mieszkania? ZDJĘCIA i aranżacje wnętrz z lustrem

2013-07-11 17:17

Lustro w mieszkaniu powinno być dobrze dopasowane do charakteru wnętrza. I nie chodzi tylko o ładną ramę, ale o kształt lustra, rodzaj oraz miejsce, gdzie będzie zamocowane. Radzimy gdzie zamontować lustra w mieszkaniu.

Lustro oprócz  przeglądania się w nim, daje też możliwość powiększenia przestrzeni oraz zabawę światłem. Radzimy, jak dopasować lustro do pomieszczenia, aby było estetyczne i użyteczne.

Jakie lustro wybrać?

Jeśli lustro ma wisieć w miejscu narożnym na stłuczenia, zdecyduj się na wersje z folią ochronną. Folia jest naklejona na tylną część tafli i w przypadku rozbicia lustra utrzymuje kawałki. Grubość lustra waha się zwykle od 3 do 6 mm, uzależniona jest od jego wielkości, a także wykończenia krawędzi (jeśli mają być zeszlifowane, lustro musi być grubsze). Maksymalny rozmiar tafli lustra wynosi 225x320 cm. Do domu lepiej nie wybierać większych niż 160x210 cm (problem z transportem, większe ryzyko zniszczenia, duży ciężar, trudny montaż). Na rynku dostępne są lustra srebrne, grafitowe, brązowe, a nawet różowe, niebieskie, morskie itp. Wyższą cenę mają kryształowe – szlifowane z tzw. fazą, czyli ściętym po skosie brzegami.

Jak zamocować lustro?

Lustra przykleja się do podłoża (ściany, szafy, drzwi) specjalnymi klejami lub osadza na kołkach rozporowych. W drugim przypadku tafla powinna być wyposażona od spodu w blachy montażowe albo być oprawione w ramę. Montaż lustra, zwłaszcza wielkowymiarowego, warto zlecić profesjonaliście.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Przed Wami lipcowe wydanie M jak Mieszkanie . Zapraszamy gorąco do lektury, jednocześnie zdradzając 19 sposobów na uporanie się z upałem w domu.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - lipiec 2022