LUSTRO: jakie lustro wybrać do mieszkania? ZDJĘCIA i aranżacje wnętrz z lustrem

2013-07-11 17:17 Matylda Gruman

Lustro w mieszkaniu powinno być dobrze dopasowane do charakteru wnętrza. I nie chodzi tylko o ładną ramę, ale o kształt lustra, rodzaj oraz miejsce, gdzie będzie zamocowane. Radzimy gdzie zamontować lustra w mieszkaniu.

Lustro oprócz  przeglądania się w nim, daje też możliwość powiększenia przestrzeni oraz zabawę światłem. Radzimy, jak dopasować lustro do pomieszczenia, aby było estetyczne i użyteczne.

Jakie lustro wybrać?

Jeśli lustro ma wisieć w miejscu narożnym na stłuczenia, zdecyduj się na wersje z folią ochronną. Folia jest naklejona na tylną część tafli i w przypadku rozbicia lustra utrzymuje kawałki. Grubość lustra waha się zwykle od 3 do 6 mm, uzależniona jest od jego wielkości, a także wykończenia krawędzi (jeśli mają być zeszlifowane, lustro musi być grubsze). Maksymalny rozmiar tafli lustra wynosi 225x320 cm. Do domu lepiej nie wybierać większych niż 160x210 cm (problem z transportem, większe ryzyko zniszczenia, duży ciężar, trudny montaż). Na rynku dostępne są lustra srebrne, grafitowe, brązowe, a nawet różowe, niebieskie, morskie itp. Wyższą cenę mają kryształowe – szlifowane z tzw. fazą, czyli ściętym po skosie brzegami.

Jak zamocować lustro?

Lustra przykleja się do podłoża (ściany, szafy, drzwi) specjalnymi klejami lub osadza na kołkach rozporowych. W drugim przypadku tafla powinna być wyposażona od spodu w blachy montażowe albo być oprawione w ramę. Montaż lustra, zwłaszcza wielkowymiarowego, warto zlecić profesjonaliście.

NOWY NUMER

Maj w M jak Mieszkanie wabi kolorami i zachęca do zmian w domu. Prezentuje piękne przedmioty i aranżacje w pastelowych odcieniach różu, błękitu, żółtego i zieleni.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Maj 2021