Modne ściany. Te okładziny świetnie udekorują wnętrza

2023-05-25 16:26

Panele 3D, beton, sklejka, cegła, kamienne moduły… Te okładziny zdobywają wnętrza. Świetnie je dekorują, ale mają mocny charakter. Wyznacz im więc sztywne granice, wtedy „zabłysną” jak obraz.

Ściana z fakturą
Autor: serwis prasowy marki Incana Decor NATURA KAMIENIA W każdym pomieszczeniu możesz wykorzystać płytki kamienne barwione w masie (w różnych kolorach). Warto je oświetlić listwą LED, np. schowaną w szczelinie sufitu albo za ekranem. Na zdj. Qubo Frost, kolekcja Incana Decor, wym. 36,5x10x2,5 cm.

Tym, którzy szukają ożywczego pomysłu do swojego mieszkania, polecamy to rozwiązanie. Jest proste, niezwykle efektowne i nie wymaga generalnego remontu, bo wystarczy nadać fakturę tylko jednej ścianie (więcej będzie przytłaczać). Wnętrze zyska styl.

Na przykład długi i wąski przedpokój, w którym trudno cokolwiek zmieścić, dzięki okładzinie z modułów 3D nie tylko przestanie nudzić nijakością, lecz także stanie się atrakcyjną wizytówką domu. Do urządzonego ascetycznie salonu loftowy charakter wniesie ściana ze strukturą jak beton, zaś surowa sklejka ładnie podkreśli styl vintage.

Cegiełkowe płytki to już niemal nieodłączny element aranżacji w nowoczesnej otwartej przestrzeni czy pokoju w wiekowej kamienicy. Co do wnętrza eko? Nie tylko deski, na topie są także pnie pocięte w plastry.

Ładny gips!

Plaster miodu Honey 3D jest jednym z wielu wzorów paneli gipsowych. Możesz je pomalować farbą emulsyjną lub akrylową na kolor pasujący do wnętrza. Panele są trwałe, wzmocnione włóknem szklanym, i ekologiczne. Przy montażu liczy się perfekcja, dlatego warto zlecić go fachowcom. Wym. 80x80 cm, gr. od 1,5 cm do 3,5 cm.

Ściana z fakturą
Autor: serwis prasowy dunes.pl

Na szkle pikowane

Lakierowane tafle (Colorimo Soft 9005 z kolekcji Ornament) robią wrażenie miękkiej trójwymiarowej powierzchni, choć w istocie to twarde szkło. Są odporne na zarysowania i nie widać na nich odcisków palców – świetnie zdadzą egzamin i od strony praktycznej, i wizualnej w każdym pomieszczeniu (także jako fronty szaf).

Ściana z fakturą
Autor: serwis prasowy colorimo.eu

Model do składania

Bloczki SQR1 z betonu architektonicznego (wym. 20x20x4 cm) są tak zaprojektowane, by można było z nich układać prawie dowolne kompozycje. Efekt zależy od gry światła i cienia, najlepiej więc je wyeksponować na ścianie prostopadłej do okna.

Beton architektoniczny
Autor: serwis prasowy marki Tekt, milke.se
Beton architektoniczny
Autor: serwis prasowy marki Tekt, milke.se

Z drewna

To dobry pomysł na dodanie ciepła i podkreślenie elegancji sterylnie urządzonej kuchni. W roli ekranu – płyta MDF (o zwiększonej odporności na wilgoć), laminowana albo blat z laminatu, imitujące drewniane lamele. Płyty montuje się na stelażu lub przykleja do ściany. Przy kuchence gazowej trzeba osłonić je szybą.

Ściana z fakturą
Autor: serwis prasowy marki Ballingslöv
Ściana z fakturą
Autor: serwis prasowy kalithea.pl Na zdj. ściana pokryta lamelami drewnianimi marki Kalithea.

Efekt betonu

Świetnie udaje go dekoracyjna masa mineralno-akrylowa, którą nakłada się na ścianę pacą. W jeszcze mokrej masie odciśniesz faktury desek (jak szalunkowych), tkanin o grubych splotach, koronek, nakrętek od butelek (niczym ślady po kotwach).

Ściana z fakturą
Autor: serwis prasowy marki Benjamin Moore Na zdj. Colorado Nano Concrete Effect, wydajność 5–6 m², Benjamin Moore

Cicho sza, czyli reliefy do zadań specjalnych

Elementy z lekkiej i miękkiej pianki Fluffo są produkowane w różnych kształtach i 52 kolorach (do wyboru). Oprócz dekoracyjności, nie sposób nie docenić też ich antystatyczności (nie przyciągają kurzu), elastyczności oraz funkcji wyciszającej. Są idealne więc nie tylko do kącika wypoczynkowego, lecz także do pokoju najmłodszych domowników. Elementy przykleja się do płaszczyzny klejem.

Ściana z fakturą
Autor: serwis prasowy marki fluffo.pl

Sklejka i vintage

Zawieś ją obok łóżka albo w roli zagłówka – sypialnia od razu zrobi się bardziej przytulna i stylowa. Cienką sklejkę przykleisz do podłoża klejem do parkietów, grubszą zamocujesz na stelażu z listew. Do sypialni vintage wybierz sklejkę z drewna liściastego (jej odcienie nie są żółte jak tej z drewna iglastego). Gdy pokryjesz ją wodnym matowym lakierem, wzmocni się rysunek słojów i łatwo zetrzesz zabrudzenia.

Ściana z fakturą
Autor: serwis prasowy marki Muuto

Płytki w jodełkę

Tak ułożone najlepiej prezentują się płytki fazowane, jak te z kolekcji Tamoe. Uwaga – bez względu na to, w jakim się znajdą pomieszczeniu, ich wrogiem aranżacyjnym jest zdobne wyposażenie!

Ściana z fakturą
Autor: serwis prasowy leroymerlin.pl

Na mur-beton

…będzie pasować do wnętrza ściana ceglana – od loftowego do rustykalnego. Szybko ją „wymurujesz” dzięki płytom gipsowym imitującym cegły.

Ściana z fakturą
Autor: serwis prasowy marki Davey Lighting

Prosto z lasu – pieńki na panelu

Rozwiązaniem do sypialni, salonu, kuchni otwartej na pokój są panele z krążków drewna (Pure, Wood Collection, 38x76 cm). Przykręca się je do ściany lub przykleja do podłoża klejem montażowym. Gdy planujesz krążki nad blatem, zaimpregnuj je, a nad kuchenką ochroń szybą.

Ściana z fakturą
Autor: serwis prasowy marki Stegu

Mozaikowe obrazy

Jeśli szklane kosteczki stworzą rodzaj malarskiego patchworku, nie wniosą ani odrobiny chłodu. I mogą wyglądać tak, jak sobie wymarzysz. Wystarczy wybrać wzór, wysłać go mailem firmie, która po jego komputerowym opracowaniu prześle ci mozaikę gotową do przyklejenia na ścianę.

Ściana z fakturą
Autor: serwis prasowy trufle.eu
Ściana z fakturą
Autor: serwis prasowy trufle.eu
Nasi Partnerzy polecają