Niebieski kolor we wnętrzach: inspiracje i ZDJĘCIA. Intensywnie niebieski czy łagodny błękit?

2017-02-23 14:14

Niebieski kolor we wnętrzach uspokaja i relaksuje. Wygląda świeżo, dobrze się z nim mieszka. Poza tym niebieski kolor ścian łatwo adaptuje się w rozmaitych aranżacjach wnętrz, zawsze zdobi i rozjaśnia. Poznaj kolor błękitny, a także intensywne odcienie niebieskiego. Inspiracje i piękne zdjęcia czekają!

Spis treści

  1. Niebieski kolor we wnętrzach: poznaj jego zalety
  2. Niebieski kolor: ściany i dekoracje wnętrz
  3. Niebieski kolor: inspiracje z różnych stron świata
  4. Niebieski kolor ścian - porady WIDEO
  5. Niebieski kolor we wnętrzach - GALERIE ZDJĘĆ

Niebieski kolor we wnętrzach: poznaj jego zalety

Niebieski, błękitny to uniwersalne kolory wnętrz. Najlepszy efekt dają odcienie złamane, jakby przykurzone czy spłowiałe. Niebieski kolor ścian pasuje właściwie do wszystkiego, bo ma cechy barwy neutralnej. Nie potrzeba więc dużej odwagi, żeby urządzić na niebiesko swój salon czy sypialnię. Na rynku nie brakuje tapet, tkanin, dywanów i ceramiki we wszystkich odcieniach koloru niebieskiego. Niebieski, błękitny kolor ścian zestawiaj z bielą, srebrem i złotem (to klasyka) lub jeśli lubisz nowoczesne aranżacje wnętrz: z koralową czerwienią, czekoladowym brązem albo zieleniami.

Nie przegap: Kolor niebieski - inspiracje - GALERIE ZDJĘĆ >>>

Błękity jako kolory wnętrz doskonale sprawdzają się w każdym stylu. Niebieskie kolory ścian urzekają wdziękiem w tradycyjnych wnętrzach angielskich czy gustawiańskich, skromnych wiejskich i wyrafinowanych nowoczesnych. Ty możesz stworzyć swoją własną wersję wnętrza mieszkania w błękicie, które przyniesie Ci spokój i ukojenie.

Niebieski kolor: ściany i dekoracje wnętrz

Lubimy wszystkie odcienie koloru niebieskiego, od błękitnawej mgiełki po nasycone kobalty. Niebieski kolor ścian wnosi do wnętrza świeżość i świetlistość, dodaje przestronności, cudownie się wśród takiego koloru wypoczywa. Niebieski kolor wnętrz uchodzi za chłodny, ale jeśli dołożysz złote, kremowe czy żółte dodatki, aranżacja wnętrza stanie się przytulna.

Zobacz też: Niebieska sypialnia z prawdziwego mieszkania >>>

Ciemne tony ultramaryny i indygo dozuj ostrożnie, bo jako kolory ścian mogą być za mocne (za to bardzo nastrojowe). Kolor niebieski zastosowanych w dekoracji wnętrz wygląda przepięknie. Szafirowe szkło, niebieska ceramika, wzorzyste tkaniny w tych kolorach niebieskich pomogą Ci wprowadzić klimat etniczno-egzotyczny.

Niebieski kolor: inspiracje z różnych stron świata

W Indiach dużą popularnością cieszy się błękit indygowy. Znany już w starożytności, do dziś wykorzystywany jest w produkcji tkanin barwionych techniką batiku. Kolor niebieski charakteryzuje także chińską porcelanę, butelki ze szkła kobaltowego, portugalskie i holenderskie kafle czy tkaniny typu denim. Postaw też na poduszki o przeróżnych, bardzo oryginalnych kształtach, pufy, dywany, narzuty, pokrycia na krzesła, zasłony.

Nie przegap: Kolor denim - galeria zdjęć >>>

Niebieski kolor ścian - porady WIDEO

Niebieski kolor we wnętrzach - GALERIE ZDJĘĆ

Zobacz, jak różne odcienie niebieskiego efektownie prezentują się w różnych aranżacjach. Czekają pastelowe błękity, a także intensywne odcienie niebieskiego.