Kolor szary plus drewno: duet idealny! Jak łączyć szarość z drewnem? Porady, inspiracje, ZDJĘCIA

2017-07-24 16:26 DD

Szarość to jedna z najpopularniejszych barw we współczesnych wnętrzach. By wystrój był bardziej przytulny, kolor szary często zestawia się z drewnem. Efekt? Jest mniej monotonnie, a bardziej stylowo i ciepło. Radzimy, jak łączyć szarość z naturalnym drewnem.

Kolor szary i drewno we wnętrzach nowoczesnych

Kolor szary w aranżacjach pojawia się pod wieloma postaciami. Może być to barwa ścian, posadzki, materiałów wykończeniowych, ale też mebli i dodatków. Szarość wyjątkowo dobrze komponuje się z drewnem. We wnętrzach nowoczesnych lepiej postawić na jasne jego odcienie – ciemne bardziej przynależą do klasyki. Oto kilka przykładów łączenia szarości z drewnem:

Szare ściany i drewniana podłoga – to neutralne tło zwłaszcza dla bieli, ale też modnych w tym roku odcieni niebieskiego (błękit, turkus, granat, kobalt). Ściany mogą być pomalowane szarą farbą, pokryte tapetą w tym kolorze albo modnym betonem dekoracyjnym.

Dwukolorowe meble – najbardziej typowy przykład to pikowana, szara sofa w stylu retro wsparta na drewnianych nóżkach. Również szare fotele w stylu nowoczesnym często wsparte są na lekkich lub bardziej okazałych drewnianych nóżkach. Jeśli chodzi o szafki i komody, można wybrać modele z frontami częściowo szarymi, a częściowo w naturalnym kolorze drewna (często jest to okleina drewnopodobna).

.. Styl nowoczesny – inspiracje – GALERIE ZDJĘĆ >>>

Szarość, drewno i biel – jedynym drewnianym elementem wystroju pozostaje podłoga. W tym roku do łask wraca ciemne drewno, jednak w przestronnych wnętrzach w stylu nowoczesnym częściej stawia się na jasne odcienie – blade (inspiracje skandynawskie) lub cieplejsze. Resztę wnętrza urządzamy, przeplatając biel z szarością.

Klasyczny duet szarości i drewna

Szarość coraz częściej wykorzystywana jest również we wnętrzach w stylu klasycznym. Po pierwsze, jest to barwa ściany, na tle której pięknie prezentują się stylowe meble. Po drugie, chodzi o fronty samych mebli. Są to zwykle modele o zaokrąglonych liniach i malowniczo frezowanych frontach, zwykle wykonane z drewna. A jaki odcień szarości pasuje do wnętrz klasycznych? Przede wszystkim kolor ciemnopopielaty. Ale inną opcją jest modny antracyt – bardzo ciemny i elegancki. We wnętrzach w stylu klasycznym świetnie sprawdzają się szare meble, takie jak komody, konsole czy bufety, z drewnianymi blatami. I właśnie w ten sposób najlepiej wprowadzić duet szarości i drewna do wystroju.

.. Styl klasyczny – inspiracje – GALERIE ZDJĘĆ >>>

Szara kuchnia z drewnem: to jest hit!

Nowoczesna szara kuchnia jest nieco chłodna kolorystycznie, ale też uporządkowana i harmonijna. By wprowadzić do niej więcej ciepła, bardzo często szare meble kuchenne przykrywa się drewnianymi blatami. Może to być np. odcień miodowy, wyjątkowo przytulny. Oprócz tego prymat szarości można przełamać za pomocą drewnianej podłogi. Panele czy deski muszą być jednak w pełni odporne na wilgoć i zabrudzenia, których w kuchni nie brakuje. Dobrą alternatywę stanowią płytki drewnopodobne perfekcyjnie imitujące naturalny surowiec.

Szary we wnętrzach: GALERIE ZDJĘĆ