Do czego służą przegródki w pralce? Mało kto wie, po co jest ta trzecia

2022-11-29 17:25

Któż nas ma czas, ale i chęć czytać instrukcje? Kupując mało skomplikowane sprzęty, zazwyczaj obsługujemy je intuicyjnie, niekiedy nie wykorzystując ich bardziej zaawansowanych funkcji. Ba! W przypadku pralki czasem nawet nie wykorzystujemy w pełni szuflady i nie wiemy, po co są poszczególne przegródki.

Po co jest trzecia przegródka w szufladzie w pralce?
Autor: Getty Images/JazzIRT , Getty Images/LENblR

Spróbuj sobie przypomnieć, ile przegródek ma twoja szuflada w pralce. Dwie, trzy? Zgadza się! Trzy. Ale czy wiesz, po co one są? Zazwyczaj pewnie do tej po lewej stronie wsypujesz proszek albo płyn do prania, a do tej po prawej płyn do płukania (to akurat błąd!). A po co zatem jest ta trzecia przegroda w szufladzie w pralce?

Trzecia przegroda w pralce - do czego służy?

Okazuje się, że wcale to nie jest wiedza tajemna. Aby poznać odpowiedź, wystarczy zajrzeć do instrukcji. Ponieważ zapewne twoja już dawno trafiła do kosza, śpieszymy z wyjaśnieniami. 

Przegródki w pralce są… ponumerowane i oznaczone! Wiedziałeś o tym? W mojej pralce nr I oznaczono prawą przegrodę, nr II lewą, a środkową kwiatkiem. Co oznaczają te symbole?

Po co są przegródki w szufladzie w pralce?
Autor: Getty Images/Andrii Atanov

Po co są przegródki w szufladzie w pralce?

  • przegroda nr I - tutaj dodajemy środek do pranie wstępnego
  • przegroda nr II - tutaj dodajemy środek do prania zasadniczego
  • przegroda oznaczona kwiatkiem - tutaj dodajemy płyn do płukania

Trzecia przegródka w szufladzie przeznaczona jest zatem na płyn zmiękczający czy płyn do płukania.

Czy trzeba wlewać detergent to przegródki na pranie zasadnicze?

Zazwyczaj, jeśli ubrania nie są bardzo brudne (np. całkowicie ubłocone przez dziecko czy psa), nie musimy używać dodatkowego detergentu. Wystarczy wsypanie go do przegródki oznaczonej symbolem nr II. 

Nie wszyscy używają również płynu do płukania. Jeśli jednak ty zawsze dodajesz go do prania, pamiętaj, aby wlać go do właściwej komory

Uważaj również, aby przypadkiem nie nalać lub nie wsypać typowego detergentu do prania do środkowej przegródki. Nie dość, że twoje pranie się nie wypierze, to najprawdopodobniej będzie intensywnie pachnieć, a twoje ubrania nie będą miękkie, ale szorstkie i sztywne. W takim wypadku musisz wyprać je jeszcze raz.

Jeśli nie lubisz detergentów, wrzuć do pralki kilka kulek folii aluminiowej. Ten trik tanim kosztem rozwiąże uciążliwy problem.

Przeczytaj również: 

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE