Wrzuć do pralki kilka kulek z folii aluminiowej. Zastąpią popularny detergent

2022-11-17 9:24

Folia aluminiowa ma mnóstwo przydatnych zastosowań w domu. Jednak niewiele osób wie, że można ją z powodzeniem wykorzystać także podczas prania. Sprawdź, dlaczego warto wrzucić do bębna pralki 4 kulki z folii aluminiowej. Ten trik rozwiąże uciążliwy problem i to tanim kosztem!

folia
Autor: getty images

Kulki z folii aluminiowej do pralki

To może wydawać się dziwnym pomysłem na pierwszy rzut oka. Bo jak w praniu mogą nam pomóc zwinięte w kulkę kawałki folii aluminiowej?

Okazuje się, że „w tym szaleństwie jest metoda”, a aluminiowe kulki nie tylko potrafią rozwiązać uciążliwy problem z ubraniami, ale także zastąpić popularny detergent. Ergo: możemy zaoszczędzić i ograniczyć stosowanie chemii!

Kulki z folii aluminiowej wrzucone do bębna pralki zapobiegają elektryzowaniu się ubrań. Większość z nas doskonale wie, że niektóre tkaniny „strzelają” i łatwo się elektryzują, co znacznie utrudnia ich noszenie. Przykładem są zimowe swetry czy ubrania wykonane ze sztucznych materiałów. Dodanie kilku kulek z folii aluminiowej do prania skutecznie rozwiązuje ten problem.

Innym sposobem, w jaki folia aluminiowa pomaga podczas prania jest to, że… zastępuje płyn do zmiękczania tkanin. Wrzucając 4 kulki z folii aluminiowej do bębna pralki nie musimy już wlewać do dozownika płynu zmiękczającego. Folia świetnie zastępuje ten popularny detergent, a ubrania są miękkie i przyjemne w dotyku, i to bez grama chemii!

Czy korzystanie z kulek aluminiowych jest niebezpieczne dla pralki lub samych ubrań? Nie! Folia aluminiowa nie niszczy ani pralki, ani ubrań. Co więcej, tych samych kulek aluminiowych możemy użyć do kilku kolejnych prań. Prosto, skutecznie i przede wszystkim – ekonomicznie!

Jak przygotować kulki z folii aluminiowej?

Wystarczy uformować z kawałka folii aluminiowej kulkę średniej wielkości – nie powinna być większa niż ludzka pięść.

Następnie, 2-4 kulki wrzucamy do bębna pralki i nastawiamy pranie na preferowany przez nas program. Po skończeniu prania kulki warto położyć na ręczniku papierowym lub ściereczce, by wyschły.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE