Wirtuozerskie gięcie - krzesła "Again"

2020-06-29 14:38 Materiał sponsorowany materiały prasowe TON
Kolekcja krzeseł Again - TON
Autor: materiały prasowe TON W zaprojektowanej przez Alexa Gulfera kolekcji są krzesła stołowe i barowe.

Zaprojektowana przez Alexa Guflera kolekcja "Again" to efekt połączenia wieloletniego doświadczenia designera i finezyjnej techniki gięcia drewna opanowanej do perfekcji przez pracowników firmy TON.

- Obfite, wygięte formy, jakie zwykle spotyka się w meblach metalowych, gdy chce się je wykonać z drewna, stanowią wyzwanie technologiczne - wyjaśnia Alex Gufler, projektant kolekcji "Again". - Aby krzesła spełniły branżowe wymagania dotyczące wytrzymałości i trwałości mebli, trzeba mistrzowskiego opanowania rzemiosła.

W krzesłach "Again" projektant subtelnie połączył wygięte elementy z litego drewna z wizualnie lekkim siedziskiem wykonanym z precyzyjnie profilowanej sklejki. Nie mniej uwagi co estetyce poświęcił funkcjonalności. - Projektując krzesło, myślałem również o ustawianiu go w stosy, czyli sztaplowaniu. Krzesła "Again" można ustawiać jedno na drugim, dzięki czemu oszczędzamy miejsce przy przechowywaniu - dodaje Alex Gufler.

Uniwersalność kolekcji zwiększają różne opcje tapicerowania. Krzesła dostępne są w wersji z siedziskiem drewnianym lub tapicerowanym, mogą też być tapicerowane w całości. Podobnie krzesła barowe, które produkowane są w dwóch wysokościach.

Partnerzy