Genialny trik na nierówno palącą się świeczkę. Wystarczy jeden produkt z kuchni

2023-02-01 9:08

Nierównomiernie topiący się wosk to problem, z którym mierzy się większość miłośników świeczek. Na szczęście można sobie z nim w łatwy sposób poradzić. Wystarczy wykorzystać jeden produkt z kuchni.

kobieta zapalająca świeczkę
Autor: getty images

Dlaczego świeczka nie spala się równomiernie?

Przyczyn powstawania tzw. woskowego tunelu w świeczkach jest kilka. Winny może być knot umieszczony z boku, a nie w centrum świeczki. Jego zbyt rzadkie przycinanie też może powodować nierównomierne topienie się wosku.

Niektórzy twierdzą, że częste przenoszenie świeczki z miejsca na miejsce, gdy się pali lub silne podmuchy wiatru również mogą wpływać na tworzenie się woskowych tuneli.

Nierównomierne topienie się wosku może być też po prostu „błędem początkującego”. Dlatego to bardzo ważne, by po zakupie nowej świeczki palić ją przez kilka godzin – na tyle długo, by wierzchnia warstwa wosku stopiła się równomiernie.

Sposób na nierówno palącą się świeczkę

Genialnym i bajecznie prostym sposobem na to, by wosk w świeczce spalał się równo z każdej strony jest… folia aluminiowa!

Popularne „sreberko” po prostu owijamy szczelnie wokół świeczki i zaginamy do środka na tyle, by część folii zasłoniła świeczkę od góry, ale jednocześnie nie utrudniła palenia się knota.

Świeczka
Autor: instagram.con/lucyparts

Ciepło emitowane przez płomień, po zderzeniu z warstwą folii aluminiowej, zostaje odbite i ogrzewa wosk na krawędziach świeczki. W efekcie topi się równomiernie, a po woskowym tunelu nie ma ani śladu!

świeczka
Autor: instagram.com/lucyparts

Jeśli nie chcesz za każdym razem używać „kołnierza” z folii, możesz zainwestować w metalową pokrywkę na świeczkę, która również pomoże jej palić się równomiernie. Innym rozwiązaniem są też świeczki z większą ilością knotów, np. trzema.

Stare świeczki z dużymi tunelami możemy wykorzystać do zrobienia nowej świeczki. Wystarczy zafundować im porządną kąpiel wodną, dodać odrobinę fusów po kawie, skórek pomarańczy lub olejków zapachowych i przelać do wyparzonego, oczyszczonego słoiczka. 

Źródło: rd.com

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE