Postaw szklankę surowego ryżu w szafie. Pozbędziesz się dwóch uciążliwych problemów

2024-05-27 17:25

Co może miseczka zwykłego nieugotowanego ryżu postawiona w szafie? Naprawdę wiele! Sprawdź, jakie problemy możesz rozwiązać przy pomocy niewielkiej ilości ryżu w szafie i jak maksymalnie wykorzystać jego potencjał.

szafa
Autor: getty images

Ryż w walce z wilgocią i brzydkim zapachem

Wkładasz do szafy ubrania, które nie zdążyły jeszcze całkowicie wyschnąć? A może nie zaglądasz do wnętrza jednej z domowych szaf przez kilka miesięcy? W takim razie koniecznie pomyśl o postawieniu na jednej z półek kubka lub miseczki z nieugotowanym ryżem.

Ziarenka suchego ryżu doskonale pochłaniają wilgoć i brzydkie zapachy. Nie bez powodu nasze babcie wsypywały nieugotowany ryż do solniczek, by uchronić przyprawę od wilgoci.

Ten sam trik możesz wykorzystać do ochrony swoich ubrań przed nadmiarem wilgoci w szafie oraz zapachem stęchlizny, który może powstawać właśnie w wyniku dużego stężenia wilgoci w powietrzu, albo gdy rzadko wietrzysz szafę.

Najlepiej w roli pochłaniacza wilgoci i nieprzyjemnych zapachów sprawdzi się ryż biały długoziarnisty. Ryż należy wysypać do miseczki, pojemnika plastikowego albo szklanki, a następnie postawić na jednej z półek w szafie.

Dobrym pomysłem będzie wykorzystanie szerszego lub podłużnego naczynia, które pozwoli jeszcze lepiej wykorzystać chłonne właściwości ryżu.

Jeśli zależy ci na tym, by w twojej szafie również ładnie pachniało, możesz skropić ryż w miseczce ulubionym olejkiem eterycznym. By uchronić się przed molami, warto postawić na olejek lawendowy, cytrusowy lub goździkowy.

Źródło: onet.pl