Jak przechowywać alkohol? Barek na alkohol. Nowoczesny sposób na wyeksponowanie butelek

2024-01-09 15:51

W aranżacji wnętrz coraz częściej sięga się po nowoczesne rozwiązania, które nie tylko odzwierciedlają nasz gust, ale także stanowią funkcjonalne elementy przestrzeni. Jednym z takich trendów jest barek na alkohol. Nowoczesny model będzie stanowił efektowne miejsce przechowywania trunków, lale także pełnił rolę designerskiego akcentu, podkreślając estetykę wnętrza. Dowiedz się, jak przechowywać alkohol.

Spis treści

  1. Jak przechowywać alkohol?  Barek na alkohol na kółkach
  2. Gdzie trzyma się alkohol? Barek na alkohol w szafce
  3. Gdzie najlepiej przechowywać alkohol? Barek na alkohol w wyspie kuchennej
  4. Jak przechowywać alkohol? Barek na alkohol w salonie
  5. Gdzie powinno stać wino? Barek na wino
  6. Jak przechowywać alkohol? Barek na alkohol. Zdjęcia

Jak przechowywać alkohol?  Barek na alkohol na kółkach

Sposobów na przechowywanie trunków w domu jest sporo – wielu z nas jednak nie zaprząta sobie tym głowy i chowa butelki do pierwszej lepszej szafki w kuchni.

Stworzenie specjalnego miejsca na kolekcję alkoholi może nam jednak przynieść nie tylko satysfakcję, lecz także ułatwić jego serwowanie i przygotowywanie drinków. Warto więc rozważyć zakup barku na alkohol na kółkach.

Takie rozwiązanie docenimy pod wieloma względami. Przede wszystkim ciekawa okazuje się mobilność takiego domowego barku – niezależnie od tego, czy chcemy zrobić sobie drinka po pracy w domowym gabinecie, czy też przyjmujemy gości w salonie, możemy całą swoją kolekcję łatwo przenieść z miejsca na miejsce.

Co więcej, w takim barku z alkoholem w domu przechowamy także szklanki do drinków oraz zestaw barmański, który pomoże nam przygotowywać koktajle na bazie ulubionych trunków. Barek z alkoholem na kółkach okaże się prawdziwie niezbędny na imprezach!

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Stojak na wino: 10 pomysłów

Gdzie trzyma się alkohol? Barek na alkohol w szafce

Jeśli nie przekonuje nas pomysł z barkiem z alkoholem na kółkach, a także nie możemy przechowywać trunków w widocznym i łatwo dostępnym miejscu w domu, np. ze względu na dzieci, rozważmy stworzenie domowego barku w szafce – najlepiej zamykanej na kluczyk.

Dzięki temu wszystkie butelki i akcesoria do robienia drinków będziemy mieli w jednym miejscu, ale jednocześnie zyskamy spokój, że do domowego barku nie dostaną się nasi podopieczni lub inne niepowołane osoby.

Gdzie najlepiej przechowywać alkohol? Barek na alkohol w wyspie kuchennej

Jeśli salon jest połączony z kuchnią, a oba pomieszczenia oddziela tylko wyspa kuchenna, możemy z powodzeniem wykorzystać ją do stworzenia barku na alkohol!

Sstojąc za ladą, łatwo sięgniemy po potrzebne butelki w szafkach lub na półkach pod blatem i przyrządzimy trunki wedle potrzeb naszych gości odpoczywających na hokerach po drugiej stronie.

Co więcej, barek na alkohol w kuchni ma także inne zalety – sięgniemy do niego w czasie gotowania, gdy w przepisie na nasze dania pojawi się wytrawne wino, brandy czy inny trunek.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Kieliszki do wina i ich rodzaje

Jak przechowywać alkohol? Barek na alkohol w salonie

Często barek na alkohol ma pełnić funkcję miejsca na starannie wyselekcjonowaną kolekcję whisky czy innych trunków – drogich i często pięknych butelek nie chowajmy wtedy w szafkach, ale wykorzystajmy je w roli dekoracji mieszkania.

Stwórzmy barek w salonie, wybierając dużą witrynę – za zamkniętymi drzwiami trunki nie będą się kurzyć, ale dzięki dużym przeszkleniom zostaną efektownie wyeksponowane.

Jeśli natomiast nie mamy miejsca na wstawienie dużego mebla do salonu, zróbmy prosty barek na alkohol – wykorzystajmy wiszące półki, na które zawsze znajdzie się miejsce na ścianach. Taki barek na alkohol pozwoli na łatwe sięganie po wybrane butelki.

Gdzie powinno stać wino? Barek na wino

Szczególnym rodzajem koneserów są osoby uwielbiające pić wino – kolekcjonowanie butelek z różnych stron świata jest wyjątkowo wciągające, a wówczas trzeba znaleźć miejsce do ich przechowywania.

Jak zrobić domowy barek na wino? Z pomocą przychodzą nam producenci mebli, którzy oferują różnego rodzaju stojaki, a nawet całe regały na wino. Co zatem warto wybrać?

Jeśli mamy bardzo dużo butelek wina w domu, powinniśmy je odpowiednio przechowywać – w dość chłodnym i zacienionym miejscu, np. w piwnicy czy garażu. Tam wstawmy duży regał i wypełnijmy go butelkami.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Jak najlepiej przechowywać wino? Wybierz profesjonalną chłodziarkę do wina

Taki barek na alkohol będzie jednak dla nas trudno dostępny, dlatego kupmy również mniejszy stojak na wino. Za jego pomocą stworzymy barek do salonu z kilkoma butelkami, które zamierzamy wypić w najbliższym czasie. W ten sposób połączymy rozsądne przechowywanie z wygodą posiadania domowego barku.

Jak przechowywać alkohol? Barek na alkohol. Zdjęcia

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Wiosna w kuchni na dłużej! Poznaj nowe sposoby przechowywania warzyw, owoców, ziół

Przechowywanie w kuchni | Webinar: Jak zaplanować niedużą kuchnię

QUIZ. Jaki to styl wystroju wnętrz? Rozpoznasz?

Pytanie 1 z 15
Jaki styl przedstawia zdjęcie?
styl rustykalny