Innowacyjne oczyszczacze powietrza: nowe funkcje, które musisz poznać

2019-02-22 8:34
Innowacyjne oczyszczacze powietrza: nowe funkcje, które musisz poznać
Autor: Webber, materiały prasowe Oczyszczacze powietrza mają znacznie większy wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie niż się popularnie sądzi.

Smog, kurz, szkodliwe drobnoustroje. Nieprzyjemne zapachy. A także niekorzystna, wręcz niebezpieczna dla zdrowia suchość – odczuwalna zwłaszcza zimą. Wszystkie te problemy potrafią rozwiązać innowacyjne oczyszczacze powietrza. Omawiamy nowe funkcje urządzeń i radzimy, jak odpowiednio dobrać model do własnych potrzeb.

Mamy coraz większą świadomość i staramy się mądrze dbać o własne zdrowie. A wiemy, że zdrowy styl życia to przede wszystkim aktywność fizyczna, zbilansowana dieta, odpowiednia ilość snu i odpoczynku oraz czyste mieszkanie. Ze względu na zanieczyszczone środowisko częściej powinniśmy także pamiętać o świeżym i czystym powietrzu. Dopiero wszystkie te elementy złożone razem sprawiają, że możemy żyć w zdrowym domu.

Tradycyjnym i podstawowym sposobem na poprawę cyrkulacji oraz jakości powietrza w domu od zawsze było wietrzenie. W przypadku wysokiego poziomu zanieczyszczeń na zewnątrz otwieranie okien może bardziej zaszkodzić, niż pomóc. Smog zresztą wdziera się do naszych mieszkań także przez nieszczelności w oknach czy drzwiach i przez systemy wentylacyjne.

A przecież smog to tylko jedno z kilku poważnych zagrożeń dla zdrowia każdego z nas i naszych bliskich. Wystarczy wspomnieć groźne wirusy, bakterie i grzyby krążące po domu, alergeny takie jak odchody roztoczy kryjące się w kurzu. nadmierną suchość powietrza, która poważnie osłabia warstwę ochronną skóry i błon śluzowych, przez co stajemy się łatwym celem chorobotwórczych drobnoustrojów. Na szczęście nowe oczyszczacze powietrza potrafią sobie sprawnie poradzić i z tymi problemami.

Oczyszczacz powietrza Webber
Autor: Webber, materiały prasowe

Nowe funkcje oczyszczaczy powietrza. Dobierz według potrzeb

Wielostopniowe filtrowanie dopasowane do potrzeb: filtrowanie powietrza przebiega w kilku fazach – czterech, a nawet sześciu, w zależności od modelu. Dzięki temu powietrze jest oczyszczane z tych elementów, które dla nas i naszych bliskich są najbardziej szkodliwe. Analizując zestaw filtrów wykorzystany w danym modelu, możemy dobrać urządzenie najbardziej precyzyjnie dopasowane do naszych potrzeb.

Likwidowanie drobnoustrojów: lampa UV-C zabija bakterie, wirusy, grzyby, roztocza. Dzięki temu powietrze w domu na długo zostaje zdrowsze. Znajdziemy ją m.in. w oczyszczaczu powietrza WEBBER AP8600.

Usuwanie pyłków kwiatowych: filtr HEPA 13 eliminuje drobne zanieczyszczenia, takie jak m.in. pyłki kwiatowe. To znakomita wiadomość dla wiosennych alergików!

Usuwanie nieprzyjemnych zapachów: filtr z aktywnego węgla neutralizuje dym tytoniowy oraz inne niepożądane aromaty. Tę funkcjonalność doceniają więc m.in. osoby, w których otoczeniu zdarzają się palacze.

Wskaźnik zużycia filtra: filtry w oczyszczaczu należy co jakiś czas wymieniać, tak by urządzenie pracowała z jak najlepszą wydajnością. Praktyczny wskaźnik pamięta o tym za nas.

Jeszcze cichsza praca: oczyszczacze powietrza renomowanych producentów takich ja Webber mogą z powodzeniem pracować 24 godziny na dobę także w sypialni, gdzie nocą ważna jest cisza. Niektóre modele, np. WEBBER AP9405B HEPA13, generują dźwięk zaledwie na poziomie 22 decybeli, czyli porównywalny z ludzkim szeptem. Ten delikatny szum ukołysze do zdrowego snu.

Nowoczesne formy i neutralne barwy: nowe oczyszczacze powietrza łatwo wkomponować w wystrój dzięki dobremu designowi oraz kolorystyce dobranej tak, by nie wysuwały się w pomieszczeniu na plan pierwszy.

Jakie oczyszczacze powietrza polecamy?

Szczególnie zainteresowały nas dwa innowacyjne modele oczyszczaczy powietrza marki Webber. Są to:

WEBBER AP8600

Z rozwiązaniami takimi jak:

 • Innowacyjny system filtracji QUATRE FILTER
 • 3 prędkości pracy wentylatora
 • Cicha praca – na I biegu tylko 40 db
 • Panel sterowania z wieloma funkcjami urządzenia
 • Wbudowana lampa UV-C, zabijająca bakterie, wirusy, grzyby, roztocza
 • Korzystnie jonizuje powietrze (efekt świeżego powietrza po burzy) 10 000 000 jonów/cm3
 • Wskaźnik wymiany filtra
 • Przepływ powietrza 220 m3/h
 • Zalecany do powierzchni 26 m2
 • Timer
Oczyszczacz powietrza Webber
Autor: Webber, materiały prasowe

WEBBER AP9405B HEPA13

Z takimi rozwiązaniami jak:

 • Innowacyjny, aż 6-stopniowy system filtracji Pure Vital Air
 • filtr HEPA 13 zatrzymujący do 99,9% zanieczyszczeń powietrza, w tym: alergeny, pyłki, kurz, VOC (lotne związki organiczne), smog – pyły zawieszone (np. PM10 i PM 2,5)
 • Wbudowana lampa UV-C, zabijająca bakterie, wirusy, grzyby, roztocza
 • Jonizator powietrza
 • Nawilżacz powietrza
 • Czujnik nieprzyjemnych zapachów
 • Cicha praca - na najniższym biegu (idealnym na noc) zaledwie 22 db!
Oczyszczacz powietrza Webber
Autor: Webber, materiały prasowe

Szczegóły na webber.com.pl