Barek na alkohol – jak przechowywać trunki? Nowoczesne rozwiązania

2019-11-05 12:56

Każdy koneser dobrego alkoholu wie, jak ważne są nie tylko samo jego picie, lecz także wszelkie rytuały związane z jego przygotowaniem. Nie bez znaczenia jest także sposób przechowywania butelek, szczególnie jeśli jesteśmy kolekcjonerami wykwintnych trunków. Jak więc stworzyć barek na alkohol w domu?

Spis treści

  1. Barek na alkohol na kółkach
  2. Dyskretny barek domowy w szafce
  3. Domowy barek w… barku!
  4. Barek w salonie – witryny czy półki?
  5. Barek na alkohol dla koneserów wina

Barek na alkohol na kółkach

Sposobów na przechowywanie trunków w domu jest sporo – wielu z nas jednak nie zaprząta sobie tym głowy i chowa butelki do pierwszej lepszej szafki w kuchni. Stworzenie specjalnego miejsca na kolekcję alkoholi może nam jednak przynieść nie tylko satysfakcję, lecz także ułatwić jego serwowanie i przygotowywanie drinków. Warto więc rozważyć zakup barku na alkohol na kółkach.

Takie rozwiązanie docenimy pod wieloma względami. Przede wszystkim ciekawa okazuje się mobilność takiego domowego barku – niezależnie od tego, czy chcemy zrobić sobie drinka po pracy w domowym gabinecie, czy też przyjmujemy gości w salonie, możemy całą swoją kolekcję łatwo przenieść z miejsca na miejsce. Co więcej, w takim barku z alkoholem w domu przechowamy także szklanki do drinków oraz zestaw barmański, który pomoże nam przygotowywać koktajle na bazie ulubionych trunków. Barek z alkoholem na kółkach okaże się prawdziwie niezbędny na imprezach!

..  Stojak na wino: 10 pomysłów >>>

Dyskretny barek domowy w szafce

Jeśli nie przekonuje nas pomysł z barkiem z alkoholem na kółkach, a także nie możemy przechowywać trunków w widocznym i łatwo dostępnym miejscu w domu, np. ze względu na dzieci, rozważmy stworzenie domowego barku w szafce – najlepiej zamykanej na kluczyk. Dzięki temu wszystkie butelki i akcesoria do robienia drinków będziemy mieli w jednym miejscu, ale jednocześnie zyskamy spokój, że do domowego barku nie dostaną się nasi podopieczni lub inne niepowołane osoby.

Domowy barek w… barku!

Jeśli salon jest połączony z kuchnią, a oba pomieszczenia oddziela tylko barek, możemy z powodzeniem wykorzystać go do stworzenia barku na alkohol! Dzięki temu poczujemy się jak w barze rodem z Dzikiego Zachodu – stojąc za ladą, łatwo sięgniemy po potrzebne butelki w szafkach lub na półkach pod blatem i przyrządzimy trunki wedle potrzeb naszych gości odpoczywających na hokerach po drugiej stronie. Co więcej, barek na alkohol w kuchni ma także inne zalety – sięgniemy do niego w czasie gotowania, gdy w przepisie na nasze dania pojawi się wytrawne wino, brandy czy inny trunek.

..  Kieliszki do wina i ich rodzaje >>>

Barek w salonie – witryny czy półki?

Często barek na alkohol ma pełnić funkcję miejsca na starannie wyselekcjonowaną kolekcję whisky czy innych trunków – drogich i często pięknych butelek nie chowajmy wtedy w szafkach, ale wykorzystajmy je w roli dekoracji mieszkania. Stwórzmy barek w salonie, wybierając dużą witrynę – za zamkniętymi drzwiami trunki nie będą się kurzyć, ale dzięki dużym przeszkleniom zostaną efektownie wyeksponowane. Jeśli natomiast nie mamy miejsca na wstawienie dużego mebla do salonu, zróbmy prosty barek na alkohol – wykorzystajmy wiszące półki, na które zawsze znajdzie się miejsce na ścianach. Taki barek na alkohol pozwoli na łatwe sięganie po wybrane butelki.

Barek na alkohol dla koneserów wina

Szczególnym rodzajem koneserów są osoby uwielbiające pić wino – kolekcjonowanie butelek z różnych stron świata jest wyjątkowo wciągające, a wówczas trzeba znaleźć miejsce do ich przechowywania. Jak zrobić domowy barek na wino? Z pomocą przychodzą nam producenci mebli, którzy oferują różnego rodzaju stojaki, a nawet całe regały na wino. Co zatem warto wybrać?

Jeśli mamy bardzo dużo butelek wina w domu, powinniśmy je odpowiednio przechowywać – w dość chłodnym i zacienionym miejscu, np. w piwnicy czy garażu. Tam wstawmy duży regał i wypełnijmy go butelkami. Taki barek na alkohol będzie jednak dla nas trudno dostępny, dlatego kupmy również mniejszy stojak na wino. Za jego pomocą stworzymy barek do salonu z kilkoma butelkami, które zamierzamy wypić w najbliższym czasie. W ten sposób połączymy rozsądne przechowywanie z wygodą posiadania domowego barku.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE