Tiktokerka stworzyła niezwykłą galerię obrazów. W każdym z nich może coś ukryć

2023-02-15 14:46

Chociaż domowa galeria z obrazami czy zdjęciami jest ozdobą samą w sobie, okazuje się, że może pełnić również funkcję bardziej użytkową. Pewna tiktokerka wpadła na genialny pomysł i wyposażyła je w miejsce do przechowywania!

DIY ramki z miejscem do przechowywania
Autor: tiktok.com/@hauz.and.co

Jak udekorować ścianę? Ten pomysł jest banalny, ale i genialny w swojej prostocie. Sarahli, właścicielka kanału na TikToku @hauz.and.co, wybrała się do sklepu budowlanego, a po powrocie do domu z tyłu każdego swojego obrazka dobudowała specjalne miejsce, gdzie można coś włożyć. 

Dzięki temu każdy jej obrazek stał się niewielką półeczką, ale i… skrytką! Na pierwszy rzut oka trudno się domyślić, że wszystkie ramy jeszcze coś skrywają. Co za tym idzie, to może być doskonałe miejsce, aby włożył tam cenniejsze przedmioty. 

Jak powstały te ramki? Sarahili na samym początku z każdej z nich wycięła albo wyciągnęła tył. Później dokładnie zmierzyła długość jej boków i zbiła z listewek odpowiednią drewnianą ramę. Później przykręciła zarówno do niej, jak i ramki obrazu zawiasy, tworząc w ten sposób drzwiczki. 

W środku ramy zamontowała również półki, aby w środku można było poukładać mniejsze przedmioty i zachować tam porządek. Otwory po gwoździach zostały zręcznie zamaskowane wypełniaczem do drewna. Na sam koniec półki i rama zostały pokryte bejcą. 

Co ważne, grafikę w obrazie bardzo łatwo podmienić. Nie jest zamontowana tam na stałe, ale mocuje się ją dokładnie w ten sam sposób, jak w ramkach do zdjęć ich tylną ściankę. 

DIY ramka na zdjęcia z miejscem do przechowywania
Autor: tiktok.com/@hauz.and.co

Sarahili w swoich ramkach trzyma leki. Wyznała na TikToku, że w domu nie ma za wiele miejsca, więc każda dodatkowa przestrzeń jest na wagę złota. Kobieta uważa, że taka ramka to też świetny pomysł, żeby ukryć w domu termostaty, skrzynki elektryczne i wszystkie miejsca, które kłują nas w oczy. 

Wystarczy zbić ramkę i zamontować za pomocą zawiasów do niej ramę z obrazkiem lub zdjęciem. Należy jednak zawsze dowiedzieć się wcześniej, czy taka skrzynka nie zaburzy działania urządzenia!

Obserwujący kobietę przyznali, że to też świetne rozwiązanie do pokoju dziecięcego. W środku dziecko może poukładać swoje niewielkie zabawki: autka, ulubione figurki itp.

Przeczytaj również: 

Źródło: apartmenttherapy.com

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE