TikTokerka zamieniła okno w bajeczny kalejdoskop. Zdradzamy, jak uzyskać taki efekt

2023-01-23 11:29

Okno to zawsze lepszy wybór niż brak okna! Czasami jednak jesteśmy na zbyt dużym widoku i szukamy sposobów, by ochronić się przed zbłąkanymi lub ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów. Influenserki Maya Symone i Michelle znalazły na to świetny sposób, uzyskując powalający efekt.

Ozdobna, witrażowa folia na oknie
Autor: instagram.com/astoldbymichelle/

Czym zasłonić okno?

W Polsce na to pytanie mamy zaledwie kilka odpowiedzi: firanki, zasłony, rolety rzymskie czy żaluzje. Tymczasem w mediach społecznościowych na popularności coraz bardziej zyskuje inne rozwiązanie, a mianowicie przypominająca nieco witraż samoprzylepna folia. Przyklejona na szybę sprawia, że wpadające przez nią słońce tworzy w pomieszczeniu piękny kalejdoskop barw.

Należy dodać, że folia zapewnia lepszą prywatność niż firanka. Jeśli ktoś chciałby zajrzeć do twojego mieszkania z zewnątrz, zobaczy jedynie zarys przedmiotów.

Popatrzcie tylko na film Mayi. Kobieta właśnie za jej pomocą zamienia swoje okno w prawdziwy witraż! Dzięki niemu zapewnia sobie nie tylko prywatność, ale zyskuje niezwykle estetyczną ozdobę, która dodaje jej wnętrzu charakteru.

Jak zamontować folię samoprzylepną na okno?

Tiktokerka rozpoczęła pracę od umycia okna, a następnie zmierzyła, jak duży kawałek folii będzie jej potrzebny. Później spryskała okno wodą z mydłem i nakleiła na nie folię. Aby usunąć spod niej nadmiar wody, użyła do tego zwykłej plastikowej karty.

Chociaż wygląda na to, że przyklejenie takiej folii to całkiem prosta sprawa, to jednak proces może chwilę zająć. Szczególnie ważne jest prawidłowe wymierzenie folii, jeśli chcemy ją przykleić na duże okno i będziemy musieli użyć kilku kawałków. Efekt jest jednak wart zachodu, sama Maya jest zachwycona i porównuje swoje okno do “baśniowej tęczy”

Jej kilku obserwatorów poszło w jej ślady i również są zadowoleni z rezultatu, jaki udało się im uzyskać. Należy dodać, że folia jest całkowicie bezbarwna, a to prześwietlające ją światło sprawia, że mieni się na różne kolory!

Dekoracyjna folia okienna - gdzie ją kupić i ile kosztuje?

Producent foli, jakie udało się nam znaleźć na jednym z serwisów aukcyjnych, zapewnia, że blokuje ona aż 99 proc. promieni UV-B i 86 proc. promieni UV-A, więc skutecznie zapobiega fotostarzeniu się skóry. Jej zaletą jest też to, że w łatwy sposób można ją usunąć, więc jeśli wynajmujesz mieszkanie, możesz ją zamontować, nie martwiąc się, że potem będziesz mieć problem z jej odklejeniem.

A co z roślinami? Użytkownicy TikToka twierdzą, że ich kwiaty doniczkowe mają się całkiem dobrze i nie zauważyli, by w jakikolwiek sposób gorzej im się rosło na parapecie przy oknie pokrytym folią.

Aby znaleźć folię dającą efekt witrażu, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło “dekoracyjna folia okienna”. Kawałek o wymiarach 45 x 200cm kosztuje około 60 zł, jednak ceny folii wahają się w zależności od kraju jej wysyłki czy serwisu, w jakim można ją kupić.

Przeczytaj również:

Źródło: apartmenttherapy.com