Piękne świeczniki bożonarodzeniowe: świeczniki na święta i ozdoby, które zrobisz samodzielnie ZDJĘCIA

2017-12-19 12:45

Światło lampek i świec – bez tego święta Bożego Narodzenie tracą odrobinę uroku. Świeczniki bożonarodzeniowe, lampiony czy latarenki powinny więc wzbogacić wystrój domu na święta. Efektowne świeczniki świąteczne można zresztą zrobić samodzielnie!

Dekoracje świąteczne na Boże Narodzenie warto przemyśleć trochę wcześniej. Na przykład aby zrobić ładne świeczniki bożonarodzeniowe lub lampiony, powinniśmy zaopatrzyć się oczywiście w świece (białe, złote, czerwone), szyszki, gałązki świerku oraz słoje lub wazony z przezroczystego szkła. Skorzystajcie z naszych podpowiedzi!

Świeczniki bożonarodzeniowe: święta w blasku świec

Świeczniki bożonarodzeniowe możemy zrobić w prosty sposób. Na dnie pojemnego i dość szerokiego słoja układamy gałązki świerku, a na nim szyszki. Nie kładźmy jednak świecy bezpośrednio na szyszkach, ale na przykład na niewielkim talerzyku lub metalowej podkładce.

Pokuśmy się także o ozdobę stołu świątecznego – na przykład na ładnym małym talerzyku możemy postawić świecę i przybrać ją na dole gałązkami świerku. Blask świec i ich migocące płomyki – niezależne od tego, czy umieścimy je po prostu w świeczniku, czy też w wymyślnej dekoracji świątecznej – wprowadzą do domu uroczystą i podniosłą atmosferę.

..  Świąteczny stroik z brzozy – naturalna dekoracja DIY >>>

..  Ozdoby z papieru DIY: wieńce, bombki, stroiki i nie tylko! >>>

Świeczniki bożonarodzeniowe: tealighty czy świece zapachowe?

Podczas długich zimowych wieczorów szukamy światła i ciepła. Światło zapewniają nam nie tylko klasyczne świece, ale również tealighty oraz świece zapacowe. Do mieszkań w stylu klasycznym najczęściej wybieramy świece tradycyjne, które można umieszczać na podstawkach. Czasem wkładamy je do szklanych prostych lampionów. Do wnętrz nowoczesnych najchętniej wybieramy tealighty, które umieszczamy w najróżniejszych świecznikach i ceramicznych naczyniach. Ustawiamy je osobno lub w kompozycjach składających się z kilku lub kilkunastu naczyń. Jeśli chcemy sprawić ozdoby świąteczne na Boże Narodzenie dla każdego biesiadnika, wystarczy ustawić przed nim tealight w czerwonym kolorze, umieszczony w niskiej szklance.

Jako świąteczne dodatki dekoracyjne modne są także świece w kształcie szyszek. Do łask powróciły długie, proste świece, wkładane do równie prostych świeczników. Dotyczy to zwłaszcza świeczników origami w stylu skandynawskim. Zupełnie inną kategorią świec świątecznych są świece zapachowe. Nie dość, że rozświetlają zimowy mrok, dodatkowo roztaczają świąteczną woń cynamonu, żurawiny czy cytrusów.

..  Świece zapachowe – które są najlepsze i najzdrowsze? >>>

..  Ozdoby świąteczne z pomarańczy – pachnące dekoracje na Boże Narodzenie >>>

Świeczniki świąteczne: wybierz to, co lubisz!

W zależności od stylu aranżacji mieszkania mamy do wyboru mnóstwo kształtów i kolorów świeczników bożonarodzeniowych: od prostych szklanych lampionów bożonarodzeniowych, przez ozdobne latarenki, po kolorowe i błyszczące osłonki na tealigty.  Świeczniki na tealigty mogą być okrągłe, geometryczne, w kształcie gwiazdek itp. W sklepach wybór świeczników jest tak ogromny, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Świeczniki na Boże Narodzenie czy lampiony: co wybrać?

W długie zimowe wieczory pięknie prezentują się nie tylko świeczniki bożonarodzeniowe, ale również lampiony. Zobaczcie, jak w prosty sposób zrobić lampiony świąteczne DIY. Skorzystajcie z naszych inspiracji, a wyczarujecie w domu iście świąteczną atmosferę!