Skrzyneczka na wino decoupage: jak ozdobić drewniane pudełko na prezent

2014-04-08 13:35 Patrycja Malitka

W zrób to sam pomysł na opakowanie wina - drewniana skrzynka decoupage. Chcesz zabłysnąć na grillu u znajomych wręczając gospodarzom wino we własnoręcznie ozdobionej skrzyneczce? Zrób z nami KROK PO KROKU oryginalne pudełko na wino techniką decoupage.

Nie wiesz jak ciekawie zapakować wino, które chcesz wręczyć w prezencie? Albo co zrobić z otrzymaną zwykła skrzyneczką na wino? Zobacz pomysł na dekorację skrzynki na wino metodą decoupage. Butelka wina opróżniona, a pozostała drewniana skrzyneczka zabiera cenne miejsce? Podpowiadamy w jaki sposób wykonać skrzyneczkę na wino i ozdobić ją techniką decoupage.

Dekoracyjna skrzyneczka na wino: potrzebne materiały

Przed przystąpieniem do dekoracji skrzyneczki metodą decoupage zaopatrz się w materiały potrzebne do wykonania skrzynki na wino techniką decoupage:

  • skrzynka na wino
  • papier ścierny 0,8
  • nożyczki
  • farba akrylowa biała
  • pędzel  z włosia syntetycznego
  • klej do decoupage
  • pędzel miękki
  • werniks lub lakier jachtowy

Zrób to sam skrzynka na wino: decoupage KROK PO KROKU


KROK 1

Przygotowujemy drewnianą skrzynkę pod farbę akrylową: papierem ściernym ścieramy wszelkie nierówności z powierzchni skrzynki. Zwracamy uwagę na boki skrzynki, by podczas ścierania nie stworzyć ostrej krawędzi.

Sprawdź też materiały potrzebne do decoupage:

decoupage serwetki >>>

lakiery do decoupage >>>

narzędzia do decoupage >>>

klej do decoupage >>>

KROK 2

Na tak przygotowaną powierzchnię pudełka, które chcemy ozdobić metodą decoupage nakładamy farbę akrylową. Malując nie musimy zaklejać zamka, ponieważ farba akrylowa zmywalna jest wodą. Farba bardzo szybko wchłania się w nieimpregnowaną powierzchnię drewnianą, dlatego trzeba będzie pomalować skrzyneczkę kolejny raz.

KROK 3

W czasie kiedy skrzyneczka schnie, przygotowujemy serwetkę papierową z wybranym wzorem, którym chcielibyśmy ją ozdobić metodą decoupage. Rozdzielamy serwetkę z warstw, po czym wycinamy z całej serwetki wszystkie elementy. Nie należy się martwić, iż wycinając elementy nie mamy jeszcze koncepcji naklejenia. Koncepcja wyjdzie w trakcie.

KROK 4

Teraz do dzieła - ozdabiamy skrzynkę na wino metodą decoupage. Wyobraźnia w ruch. Na górze skrzyneczki układamy pierwszy wycięty element serwetki i miękkim pędzlem nakładamy delikatnie klej. Kolejne elementy sprawiają, że skrzyneczka nabiera ciekawego efektu. Nasza skrzyneczka na wino jest piękna, bo nie powtarzalna.

KROK 5

Ostatnim krokiem jest pomalowanie ozdobionej naszym unikalnym wzorem skrzyneczki werniksem, werniksem z brokatem lub lakierem jachtowym. Pamiętajmy, aby przed każdą kolejną warstwą preparatu upewnić się, że poprzednia dokładnie wyschła.

Sprawdź też: 10 pomysłów na stojak na wino >>>

Skrzyneczka na wino gotowa!

Na wiosenne spotkanie ze znajomymi zabierz ze sobą wino zapakowane w skrzyneczkę. Znajomi poznają Cię od strony kreatywnej. Takie opakowanie prezentu jest bardzo atrakcyjne i na pewno zostanie docenione.

Sprawdź też: Robert Mielżyński pokazuje nam swoją piwniczkę na wino >>>

Galerie zdjęć: dekoracje na drewnie decoupage

W galerii zdjęć przedstawiamy propozycję dekoracji metodą decoupage przedmiotów drewnianych. Zobacz jak zrobić pudłeko na chusteczki decoupage i drewnianą tacę decoupage.