Dekoracje świąteczne: stroik z papieru. WIDEO zrób to sam

2017-11-27 18:11

Gwiazdki, śnieżynki, bombki – to popularne dekoracje na Boże Narodzenie. Ponieważ do łask wracają ozdoby świąteczne z papieru, pokazujemy, jak zrobić jedną z nich. Stroik z papieru doda aranżacji świątecznej autorskiego uroku. Do dzieła!

Stroik z papieru
Autor: agencjafree/living4media Wieniec adwentowy w formie stroika z papieru

Spis treści

  1. Stroik świąteczny z papieru – co będzie potrzebne?
  2. Bożonarodzeniowy stroik z papieru krok po kroku
  3. WIDEO instruktaż, jak zrobić stroik z papieru
  4. Dekoracje świąteczne z papieru – GALERIE ZDJĘĆ

Choć Boże Narodzenie trwa tylko dwa dni, długo budujemy nastrój oczekiwania. Czekamy na płatki śniegu i wybieramy dekoracje świąteczne, tak by już wcześniej wprowadzić do domu bożonarodzeniowy nastrój. Ponieważ z prawdziwym śniegiem na święta bywa różnie, pokazujemy, jak zrobić śnieżnobiały, puszysty stroik z papieru, który możemy zawiesić np. na drzwiach wejściowych. To dekoracja tania, ekologiczna i efektowna. Doceni ją każdy gość, który zawita do domu.

..  Dekoracje świąteczne – mnóstwo inspiracji dla każdego! >>>

Stroik świąteczny z papieru – co będzie potrzebne?

Wykonanie bożonarodzeniowego stroika z papieru to czynność prosta i przyjemna. Warto do pracy zaprosić innych domowników. Zwłaszcza najmłodszym dostarczy to wiele zabawy. Do zrobienia stroika z papieru potrzebne będą:

  • papierowe, koronkowe serwetki;
  • zszywacz do papieru;
  • nożyczki;
  • klej (najlepiej na gorąco);
  • żyłka do zawieszenia stroika.

Bożonarodzeniowy stroik z papieru krok po kroku

1. Do wykonania jednego stroika z papieru potrzebować będziemy trzech serwetek. Wszystkie składamy w harmonijkę.

2. Zaczynamy od zgięcia na pół. Później po kawałku zginamy bliżej środka, następnie na zewnątrz, starając się, by plisy były tej samej szerokości.

3. Gdy już mamy gotowe trzy harmonijki z serwetek, każdą z nich zginamy na pół. W miejscu zgięcia zszywamy je zszywaczem (z jednej i drugiej strony).

4. Trzy spięte elementy musimy połączyć środkami. Do tego wykorzystujemy klej. Gdy skleimy krawędzie, łączymy też ze sobą sąsiadujące płatki.

5. Przygotowujemy żyłkę do zawieszenia, łączymy ją ze stroikiem i gotowe. Taki stroik z papieru można zawiesić na drzwiach, w oknie czy przy lampie sufitowej.

..  Gwiazda z papieru – jak zrobić krok po kroku? >>>

..  Renifer z filcu DIY – instrukcja + SZABLON >>>

WIDEO instruktaż, jak zrobić stroik z papieru

Dekoracje świąteczne z papieru o wiele łatwiej zrobić, jeśli mamy do dyspozycji instruktaż wideo krok po kroku. Taki też znajdziecie niżej!

Dekoracje świąteczne z papieru – GALERIE ZDJĘĆ

Stare książki, gazety albo dowolny papier, jaki mamy pod ręką – ze wszystkiego możesz zrobić piękne dekoracje świąteczne. Zobacz, jak się prezentują.