Stylowe dekoracje świąteczne: wersja odświeżona, czyli kreatywnie na Boże Narodzenie!

2018-12-12 18:40 Bożena Kowalewska

Kochacie tradycję, ale bywa, że przychodzi ochota na dekoracje świąteczne inne niż zwykle. Co wtedy? Chowacie aniołki i mikołaje, zapominacie o czerwieni oraz złocie i... uruchamiacie wyobraźnię. Odświeżony wystrój sprawi wam przyjemność i zachwyci gości. Oto kilka naszych propozycji.

Jak święta, to obowiązkowo na bogato. To prawda, że to jedyna okazja w roku, żeby z przepychem wystroić dom, ale można też inaczej. Warto spróbować!

..  Modne dekoracje świąteczne – przegląd najgorętszych trendów >>>

Stylowe dekoracje świąteczne: nietypowe kolory

Sięgnij po kolory, które dotychczas nie kojarzyły ci się ze świętami. Pomyśl o wystroju np. na różowo, w lodowych błękitach czy w głębokim fiolecie. Oczywiście nowa kolorystyka powinna współgrać z tym, co już masz we wnętrzu: obiciami, tkaninami i meblami. Możesz też mieć specjalny zestaw odświętnych zasłon, poduszek i pokrowców na krzesła. Ich pojawienie się od razu wniesie wyjątkowy nastrój.

..  Niebieskie dekoracje świąteczne – to jest hit! >>>

Choinka i spółka

Nie zawsze musi być choinka, a dekoracje nie muszą skrzyć się i błyszczeć. Świetnie prezentują się te dyskretnie eleganckie oraz pożyczone od natury, zrobione z gałęzi, słomy, patyków, szyszek i mchu. Najładniej wyglądają najprostsze, np. gałązka z jedną bombką, kosz szyszek przy kominku czy własnoręcznie zrobione papierowe gwiazdy powieszone w oknach. Doskonale pasują zarówno do wnętrz bardzo nowoczesnych, jak i w stylu skandynawskim.

..  Choinka z desek krok po kroku >>>

..  Jak zrobić choinkę z makaronu? Instrukcja DIY >>>

Blask świec i świąteczne aromaty

Nie trzeba wiele, by poczuć święta w domu, ale na pewno nie może zabraknąć blasku świec i zapachów. Boże Narodzenie pachnie wanilią i pomarańczą, cynamonem i jabłkami. Jeśli nie pieczesz ciast w domu, kup świece o zapachu piernika lub wanilii. Jeśli twoja choinka jest sztuczna, świerkowy zapach (inne też) wykreujesz za pomocą olejków eterycznych – podgrzewane w specjalnych kominkach wypełnią wnętrze cudowną wonią lasu. Najpiękniejsze świąteczne zapachy znajdziesz wśród produktów Yankeehome.pl, Zarahome.com czy Illumecandles.com. Dopełnieniem nastroju będzie światło świec i lampionów. Ich blask zwielokrotnisz, stawiając je przed lustrami lub na zwierciadlanych taflach. Zobaczysz, jak będzie pięknie!